Google Hangouts’ı iPhone için Güncellendi

Google geçtiğimiz günlerde Hangouts anlık mesajlaşma uygulamasının kullanımı için İOS platformunda bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile watsapp tarzı mesajlaşma ve o anda çevrimiçi arkadaşlarını görebilme imkanı da bu güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulmuştu.

Andronova

Google şimdilik Kanada ve Amerika’da kullanıma sunduğu yeni güncelleme ile Google Voice hesabınız üzerinden Hangouts ile sesli görüşme imkanını da İOS kullananlara sunuyor. Bu özellik ile iPAd WiFi kullanıcılarına da sesli görüşme hakkı sağlanmış olacak. Kulaklık vasıtasıyla görüşmelerin internet üzerinden yapılması planlanıyor. Böyle bir şeyi Google İOS cihazların tümü için yapabileceğinin duyurusunu da yapıyor.

Gerçekten Hangouts 700 milyon İOS cihazında çalışmayı başarabilirse bu Google’ın Apple‘a yaptığı gelmiş geçmiş en büyük iyiliği olacak diye düşünüyorum. Google İOS platformu kullanıcılarının bir şekilde kendi eko sisteminde bulunmasını istiyor. Bu sebepten dolayı hiç Android kullanmamış ve bu platforma yabancı olan İOS kullanıcılarının da Android eko sistemine ilgi duyması planlanıyor. Google İOS kullanıcılarına, programlarının ne kadar iyi çalıştığını ve işe yaradığını göstererek Android platformun daha işe yarayan kullanıcı dostu bir platform olduğunun kanıtı peşinde

Yeni güncelleme sonunda 1.3.0 sürümüne geçiş yapan Hangouts’ın özelliklerini şöyle kısaca açıklayabiliriz. Hangouts resim gönderme ve alma seçeneklerinin yanında animasyonlu gif göndermeye de olanak tanıyor. Bu özellikleri ile watsapp programından farkı olmayan Hangouts’ın en büyük farkı ise ücretsiz olması! Yeni Hangouts ile hangi kullanıcıların online olduğunu da görebiliyorsunuz, iPhone, iPad veya iPod Touch (ABD ve Kanada için ücretsiz) gibi cihazlarda Google Voice numaranız ile diğer telefon numaralarının aranmasının mümkün olduğunu da tekrar hatırlatalım. Umarım Google Voice ülkemizde de kullanıma açılarak Hangouts’un bu özelliği kısa bir süre içinde bizler tarafından da kullanılmaya başlanır.

hangouts-iphone-app

kaynak:iphonehacks.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.