Google Haritalar (Google Maps) radar ve hız limiti yeniliği

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google Maps radar özelliği çıktı. Trafik cezalarının önüne bir nebze olsa geçebilecek önemli yenilik olarak yerini aldı. Google Haritalar radar ve hız limiti Türkiye' de başlamadı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Maps diğer bir adı Google Haritalar’ a önemli bir güncelleme geldi. Trafik cezalarının önünü azda olsa alacak bir yenilik çok sayıda ülkede hizmete girdi. 

Şehir içi veya uzun yolda gideceğiniz yeri rahatlıkla bulmanızı sağlayan haritalar uygulaması ile bilmediğiniz bir yere bağlantınız olduğu sürece kolayca gitmenizi sağlayan Google’ un haritalar uygulamasına radar ve hız limit özelliği eklendi.

Hız limitini aşıp ceza almayanımız yok gibi. Ülkemizde son yılda trafik cezalarında aşırı şekilde artış görülmekte. Yanlış yola girme, kırmızı ışık ihlaili, yanlış yere park ve aşırı hız… Yeni eklenen hız ve radar özelliği ile dikkatli sürücüler büyük cezalardan kurtulabilir. Tabi henüz Türkiye’ de hizmete girmedi.

Google Haritalar radar uygulaması

Radar ve hız limiti yeniliği şu an tam oturmadı. Uygulama mobil ve sabit radar konumu bildiriyor. Hız sınırı aşılmaması gereken yerleri ve radar görünümleri uygulamada yer bulurken daha da geliştirileceği beklenmekte.

Trafik hız sınırını işaretlerle alt kısımda ve radar görüntüleri ise yollarda simgeler halinde görünüyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Maps radar uygulaması şu an için 3 ülkede yasal olarak görülmüyor. Bundan dolayı bu ülkelerde kullanıma izin verilmiyor. Yani kullanıma kısıtlı bölgeler olarak filtrelendi. 

Google Haritalar radar özelliği hoşunuza gitti mi?

Google haritalar (Google Maps) radar ve hız limiti yeniliği


Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 15:36

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir