Google, HTC' nin Pixel modelini üreten ekibini satın aldı

blank

Bu yıl gündeme ara ara düşen bir dedikodu Google' nin HTC' yi satın almak için görüşmeler yaptığı yönündeydi. Bu kısman gerçek oldu. Mali sıkıntı çeken HTC, Pixel ekibini Google' ye sattı.

teknik destek

Uzun zamandır HTC‘ nin finans sıkıntısı çektiği ve Google‘ nin HTC’ ye talip olduğu yönünde haberler ara ara gündeme gelmekteydi. Bu haberler kısmende olsa gerçek olduğu anlaşıldı. Google, HTC’ den ekip satın aldı.

Google, HTC ile 1.1 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı. HTC Pixel modellerini üreten ekip Google’ ye geçiyor.

Anlaşma göre HTC, yine telefon üretim ve tasarımı operasyonunu elinde tutacak. Yani sadece üretim yönünde personel alımı yaptı. 

HTC, neredeyse 2-3 yıldır büyük markalarla rekabette zorlandığı ve mali sıkıntılar çektiği bilinmekteydi. Google ile yaptığı bu anlaşma ile biraz daha rahat nefes alacağı bekleniyor.

Peki Google neden böyle bir hamle yaptı? Donanım tarafında yaşadığı sıkıntıları yani eksiklikleri aldığı bu ekiple gidermeyi düşünüyor. Anlaşılan Google mobil cihazlarda büyük adımlar atmayı hedefliyor.

Google, tahmini 2018 yılı itibaren yeni ekibi ile çalışmalara başlayacak.

Google, Pixel ekibini satın aldı

Google, HTC' nin Pixel modelini üreten ekibini satın aldı

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!