Google, “Google Play Games” Üzerinde Çalışıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Google I/O etkinliğini sayılı günler kala, etkinlik kapsamında karşımıza çıkacak yenilikler de netleşmeye başlıyor. Android işletim sistemine ait son gelişmelerin, 3 gün boyunca detaylı tanıtımının yapılması beklenirken; söz konusu tanıtımlardan biri de Google’ın Play Store cephesinde gerçekleştirdiği bir yenilik olacak.

“Google Play Games” olarak adlandırılan uygulamanın isminden de anlaşıldığı üzere “Oyun Mağazası” olacak. Görünüşe bakılırsa Google, Play Store’da yer bulan 1 milyona yakın uygulama arasında oyunlar için ayrı bir platform oluşturacak. Android Polis sitesi, uygulamanın APK dosyasına ulaşarak bazı görseller yayınladı.

Platformda sadece Play Store oyunları yer bulacak ve kullanıcılar bu bölümde çoklu oyuncu eşleşmesi gerçekleştirebilecek. Oyuncular arasında sohbet, bulut senkronizasyonu, oyuna davet gönderimi ve alma, otomatik oynama ve puan silme gibi bir dizi yenilikler uygulama kapsamında yer bulacak. Google Play Games, Google+ ile sürekli entegre halinde olacak ve bazı iletilere oradan ulaşım sağlanacak. Play Store’da yer bulan oyunları farklı bir platforma taşınması elbette geliştiriciler adına da olumlu bir gelişme olacaktır.

Geçtiğimiz ay Play Store’da kapsamlı bir temizlik yapan Google, uygulama mağazasından 60 bin uygulamayı silmişti. Android’in hızlı yükselişi ile birlikte uygulama mağazası mümkün olduğu kadar yenilemeye çalışan Google, bu anlamda daha kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyor. Google Play Games uygulaması henüz yapım aşamasında ve birkaç gün sonra gerçekleşecek etkinlikte uygulama hakkında daha fazla detaya sahip olacağız.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!