Google’ın Yeni Nesil Nexus 7 Hedefi: 2013 Yılında 8 Milyon Satış

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl haziran ayında gerçekleşen Google Geliştiriciler Konferansı’nda resmi tanıtımı gerçekleştirilen Nexus 7, resmi rakamlar olmasa da 5 milyon satış rakamını geride bıraktığı bildiriliyor. Tablet platformunda 7-inç segmentinin popüler olmasında önemli bir rol üstlenen Nexus 7’nin yenilenmiş versiyonu ise 15-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Google I/O etkinliğinde bekleniyor.

teknik destek

İlk nesil Nexus 7’de yer alan HD çözünürlüklü ekranın aksine daha yüksek çözünürlüklü IPS ekrana sahip olacağı iddia edilen tabletin güç birimini bu defa Qualcomm cephesinden bir işlemci birimi üstlenecek. DigiTimes cephesinden gelen bilgilere göz atacak olursak, Google’ın yeni nesil tabletinden oldukça umutlu olduğu anlaşılıyor. Arama motor devi yıl boyunca 8 milyon yeni nesil Nexus 7 satışı hedefliyor.

İşlemci ve ekran noktasında sağlanacak gelişmelerin yanı sıra 32GB depolama birimine sahip versiyonun 8 ve 16GB versiyonlarla aynı dönemde satışa sunulması bekleniyor. MicroSD kart desteği sunmayan tabletin 8GB’lık versiyonu kullanıcılar tarafından yetersiz kaldığı gerekçesiyle fazlasıyla eleştirildi. Ayrıca yeni nesil Nexus 7’de yer alacak bir arka kamera sürpriz bir gelişme olarak değerlendirilecektir.

Asus markasını taşıyacak tabletin Android’in 5.0 Key Lime Pie adlı yeni sürümü ile resmiyet kazanması beklenirken, yeni nesil Nexus 7 ilk olarak Play Store’da satışa sunulacak. Bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulması planlanan tabletin mayıs ayı içerisinde ilk 1 milyonluk siparişinin ise hazır olacağı Tayvanlı tedarikçiler tarafından bildiriliyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir