Google I/O: Android Auto Tanıtıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple geçtiğimiz yıl iOS 7 lansmanında iOS in the Car’ı tanıtmıştı. Geleceğin araç içi mobil işletim sistemi olarak lanse edilen bu servisin önümüzdeki 1 yıl içinde tüm araçlarda görebileceğimizin altı çizilmişti. Bu güne gelindiğinde ise iOS in the Car’ın CarPlay olarak isminin değiştiğini görmekteyiz.

teknik destek

Bu servisi başta Ferrari olmak üzere hemen hemen tüm markaların yüksek modellerinde kullanıldığını görmekteyiz. Bu konuda sizler için hazırladığımız haberimize ulaşabilirsiniz.

Apple’dan sonra Google’da bu pastadan pay sahibi olmak adına adım atacağı biliniyordu ve Google’ın dün başlayan Geliştiriciler Konferansında Android Auto adını verdiği araç içi işletim sistemi tanıtıldı. Bu araç içi işletim sisteminin en büyük avantajı tüm Google servisleri ile ortak çalışabilmesi ve 3.parti uygulama geliştiricilere açık olarak sunulması oldu.

Ferrari-FF

android-auto-1

android-auto-2

Google’ın paylaştığı ve Android Auto’yu anlattığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Bu servis ile telefonunuzdaki şarkıları çalması, Bluetooth üzerinden görüşme yapmanızın sağlanması, Google Maps’in kullanılmasının sağlanması bekleniyor ama zaten biz bunları 250 TL’ye satılan GPS Navigasyon sistemleri ile yapabiliyoruz öyle değil mi?

Google’ın bu konuda daha büyük yenilikleri bizlere sunmasını beklerken zaten yapılan bir şeyi bize yapılmıyormuş gibi sunması akıllara Google Glass tanıtımını getirmiyor mu?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir