Google, iOS’tan Android’e Geçmek İsteyenler İçin Yardım Kılavuzunu Yayınladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 5.0 Lollipop‘un duyurulmasıyla birlikte Google, Android‘in resmi web sitesini de güncelleyerek, iOS’tan Android’e geçmek isteyenler için yardım kılavuzunu yayınladı. Apple’da buna benzer hareketle, iOS 8 duyurulduktan sonra, kullanıcıların Andorid’den iOS’a geçiş kılavuzunu yayınlamıştı.

teknik destek

Kılavuz, kullanıcıların kolayca, minimum aşama ile geçişi yapabilmelerine odaklı dört kategoriden oluşmakta. Kılavuzda, resimleri ve videoları iPhone veya iPad’den Google+’a nasıl aktarabileceğinizi, rehberinizi iCloud hesabınızdan nasıl Gmail’e senkronizasyon edebileceğinizi, dosyalarınızı iTunes’tan Google Play Music’e nasıl aktarabileceğinizi ve email hesap kurulumu için bilgiler yer almakta. Google, bu işlemlere başlamadan önce, iMessage uygulamasını kapatılması gerektiğini hatırlatıyor.

Eğer iOS’tan Android’e geçmeyi düşünüyor ve bu konuda detaylı yardım dokümanına ihtiyacınız varsa, aşağıdaki bağlantıda istediğiniz bilgiyi bulabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir