Google Kamera Uygulaması Google Play’de Yayınlandı [APK dosyası]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, stok Android’de yer verdiği kamera uygulamasını Google Play Store’da yayınladı.

teknik destek

Android 4.4 ve üzeri sürümler tarafından desteklenen kamera uygulaması Google Play’de Google Kamera olarak listelendi. Nexus cihazlardan alıştığımız kamera uygulamasından farklı bir arayüz sunan Google Kamera’da ilk açılışta fotoğraf çekim alanı kullanıcıları karşılamakta.

Ekran üzerinde soldan sağa doğru yapılan kaydırma hareketinde sırası ile Photo Sphere, Panorama, Lens Bulanıklığı, Kamera ve Video başlıkları dizilmiş. Bu kısımda çekim modları arasında geçiş yapmak oldukça kolay.

Zaten basit bir arayüz görevi sunan Google Kamera’da dikkatimizi çeken yenilik Lens Bulanıklığı çekim modu oldu. Bokeh olarak da bilinen çekim modunda arka planı bulanıklaştırarak çekilen nesneyi ön plana çıkarabiliyoruz.

Lens bulanıklığı modunda çekim sonrası yukarı doğru yavaş kaydırma hareketi yapılarak derinlik bilgisi ölçümü yapılıyor. Fotoğrafın işlenmesi tamamlandıktan sonra lens bulanıklığı resmini düzenleyebilirsiniz ve dilediğiniz noktayı seçerek bulanıklık ayarı yapabilirsiniz. Alt bölümde yer alan görsellerde bu özelliği daha net görebilirsiniz.

Photo Sphere ve Panorama çekim modları Google tarafından uzun süredir kullanılıyor ve son dönemde mobil dünyasında birçok üretici söz konusu çekim modlarına kamera arayüznde yer vermektedir.

Google Kamera uygulaması şu an kademeli olarak dağıtılmakta. Henüz ülkemizde indirilemeyen uygulamanın APK dosyasını indirerek Android cihazınıza kurabilirsiniz.

gsmarena_002

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!