Google, Kendi İşlemcisini mi Üretecek?

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Dünya’nın en büyük arama motoru olmasının haricinde, aslında en büyük reklam şirketi olan Google, çalışma alanını o kadar çok genişletti ki, bünyesinde olduğu Alphabet Holding‘in ismi gibi şirketleri alfabeyi dolduruyor.

Teknoloji destek

Mobil sektörüne de Android işletim sistemiyle giren Google, Nexus akıllı telefon ve Pixel C tablet gibi modelleriyle de bu işletim sisteminin orijinalliğini kullanıcılara gösteriyor, diğer taraftan da reklam potansiyelini bir kaç katına çıkarıyor.

Akıllı telefonlardan, devasa server makinelerine kadar, hemen hemen tüm çalışma alanlarında işlemci (CPU) gücüne ihtiyaç duyan Google, şimdi kendi işlemcisini üretebilir.

google-islemci

Google şuanda net olarak yer almadığı ve neden sorusunun oldukça sık sorulduğu bilgisayarlar için işletim sistemi alanında da oldukça önemli olan işlemciler, Chromebook ve Pixel C gibi cihazlarla Google’ın bu alana da girmek istediğine işaret ederken, CPU üretimiyle de güçlü bir adım atmak istediğini gösteriyor.

Devasa boyutlarda enerji ihtiyacı olan ve CPU üzerinde daha fazla kontrol hakimiyetine sahip olmak isteyen şirket, bu adımıyla Google markasınında ciddi şekilde değer kazanmasını sağlayabilir.

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir