Google, Kendi Kendini Süren Sürücüsüz Otomobil

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google, Kendi Kendini Süren Sürücüsüz Otomobilinin Prototipini Tanıttı!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google, uzun zamandır üzerinde çalıştığı Kendi Kendini Süren Otomobil Projesi (Self Driving Car Project)’ne ait sürücüsüz otomobilinin ilk prototipini duyurdu.

Google, Kendi Kendini Süren Sürücüsüz Otomobil

Bu zamana kadar Google Street View projesindeki görüntüleri çeken otomobiller, vites, fren gibi otomobillerin bazı teknik parçaları ve sürücüsüz sürmeyi sağlayan bilgisayar altyapısı ve sensörleriyle desteklenmiş, hazırda var olan modellerin modifiye edilmiş halleriydi.

Ancak Google’ın şuanda duyurulan aracı ise, tamamiyle sıfırdan yapılmış yeni bir teknoloji ve sürücüsüz otomobil teknolojisi alanında devrim niteliği taşıyor.

Daha önce yayınlanan fotoğrafta (solda) sürücüsüz otomobilin henüz tamamlanmamış prototipinin olduğu anlaşılıyor. Son halinde (sağda) ise sürücüsüz otomobilin detayları fark ediliyor.

google-surucusuz-arac-2

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Direksiyon, pedal ve ayna gibi sürücülerin kullandığı olmazsa olmaz parçaların ilk etapta gerçek bir sürücünün testiyle bulunacağı ancak sonradan kaldırılacağı Google’ın sürücüsüz otomobilini 2015’te Kuzey California sokaklarında görmeye başlayacağız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak