Google, Kimlik Saldırılarına Karşı Yeni Chrome Eklentisini Yayınladı!

Google, Chrome internet tarayıcısı için kötü amaçlı yazılım bulaşan sitelerde kimlik bilgilerine yapılan saldırılara karşı yeni bir uzantı yayınladı. Bu eklenti sayesinde kullanıcılar kimlik avı saldırılarına karşı daha korunaklı duruma getirildi.

Password Alert adlı eklenti Chrome kullanıcılarının hangi sitelerin güvenilir olduğunu hangi sitelerin güvenilir olmadığını bilmelerini sağlıyor. Masaüstü ve mobil platformlarda kullanılabilen şifre uyarı eklentisi resmi google hesap adresinden başka bir adreste bilgilerinizi girmek istediğinizde devreye girerek kötü amaçlı sahte siteleri tespit ediyor.

Google Password Alert eklentisi kullanıcının Google dışındaki herhangi bir sitede şifrelerini girdiği her seferde kullanıcıyı bilgilendiriyor. Bir site istenmeyen yazılımı dağıtmaya çalıştığında veya kişileri istenmeyen yazılımlar için reklamlara yönlendirdiğinde Chrome eklentisi tarafından uyarılıyor. Şifre uyarı eklentisi, girilen sitelerde Chrome uygulamalarını, uzantılarını, kullanıcı şifrelerini depolama veya veri aktarımını yapmıyor.

Chrome Eklentisi

image

Sadece Chrome web tarayıcısında girilen sitelerin HTML kodunu tarayarak güvenlik önlemlerini alıyor. Böylelikle internet genelinde kişisel bilgilerinizi vermek veya şifrelerinizi kullanmak noktasında daha güvenli olmanız amaçlanıyor.

Chrome için Password Alert eklentisini doğrudan tarayıcınıza yükleme için Google Password Alert indir bağlantısına veya Chrome Web mağazasından indirmek için buradaki bağlantıyı takip ederek indirebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir