Google Klavye güncellendi yeni özellikleriyle Gboard v6.0 indir!

blank

Google'ın kullanışlı klavyesi uygulaması Google Klavye yenilenerek bir çok güzel özelliklere kavuştu ve adı değişerek Gboard v6.0 sürümüyle Play Store'da yayınlandı. Gboard v6.0 indir

teknik destek

Geçtiğimiz Mayıs ayında iOS için Google tarafından yayınlanan Gboard klavye uygulaması, doğrudan klavyeden arama imkanı sunuyordu ve Google bu özelliklerin Android cihazlar için de geleceğini duyurmuştu. Nihayet o gün geldi ve bir çok yeni özelliğiyle birlikte Gboard klavye Android için Google Play Store’da yayınlandı.

Mevcuttaki Google Klavye uygulamasının yerini alan Gboard oldukça kullanışlı özellikleriyle gelirken, en dikkat çekici özelliği ise G butonu. Aşağıda tüm yeni özellikleri görebilirsiniz.

Google Klavye güncellendi yeni özellikle Gboard v6.0 indir!

Gboard v6.0 indir!

Google Gboard 6.0 Klavye özellikleri: G düğmesi (ayarlarda etkinleştirildiği takdirde) klavyeden aramaya hızlı erişim sunar. Açılır pencere araç çubuğu (G düğmesi etkin değilken), temalara, ayarlara, tek elle moda ve aramaya erişim sağlar. İsteğe bağlı ayrılmış numara satırı. Birisi tercihi olan üç etkin dil seçeneği desteği. Hareket yazma şu an Glide yazmayı deniyor. Emoji arayın. Altta grup seçimi bulunan yeniden düzenlenmiş emoji paneli. Emoji’nin çevresinde parlak bir halo etkisi var. GIF düğmesi her zaman gösterilir ancak desteksiz uygulamalarda devre dışı bırakılmıştır.

Kanaatimce Android ve iOS için açık ara en iyi klavye uygulaması olan yeni adıyla Gboard klavyeyi hepinize tavsiye ederim. Halen aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkeler için 6.0 güncellemesi gelmediğinden ötürü Google Play Store’da Google Klavye olarak gözüken uygulamayı, beklemek istemiyorsanız buradan indir bağlantısına tıklayarak cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Gboard v6.0 indirme adresleri: play.google. com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin ve apkmirror. com/apk/google-inc/gboard/gboard-6-0-65-141378828-release


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 18:19

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!