Google Klavye Güncellenerek Daha Kararlı Bir Yapıya Büründü [APK Dosyası]

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google, Nexus programına dahil ettiği cihazlarda yer verdiği Google Klavye’yi Play Store’da yayınlayarak Android 4.0 üzeri tüm kullanıcılara sunmuştu. Android dünyasında ikinci parti üreticiler halihazırda kendi cihazlarında farklı bir klavye kullanırken, Google’ın stok Android’te yer verdiği klavye çözümü yine bu noktada kullanıcılar için alternatif teşkil edecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son dönemde birçok uygulama için güncelleme yayınlayan Google, haziran ayı içerisinde Play Store’daki yerini alan klavye için de bir dizi yeniliklerin yer aldığı güncelleme dosyasını kullanıcılara sunmaya başladı.

Daha önce akıllı telefonlarda olan üst satırdaki tuşlara uzun basınca rakamlara erişim, güncelleme neticesinde tabletler için artık kullanılabiliyor.  Google’ın söz konusu desteği daha büyük ekranlara sahip tabletler için sunmamış olması garip karşılanmıştı.

Bunun yanı sıra bazı diller için klavye düzenleri özel olarak ayarlanırken, hata düzeltmeleri ve kararlık iyileştirmeleri ile klavye daha stabil bir hal aldı. APK dosyasını derinlemesine inceleyen Androidpolice sitesi ise önümüzdeki süreçte klavye için kapsamlı yeniliklerin yer alacağı bir güncellemenin hazırlandığını bildirdi. Site, Play Store’da yer alan ve en popüler uygulamalardan bir olan SwiftKey’in kimi özelliklerinin (otomatik boşluk bırakma, bulut sözlük, ek dil indirme) Google Klavye’de yer alacağını öne sürdü.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir