Google Klavye Uygulaması Materyal Tasarıma Güncellendi!

blank

Google, hiç bir yavaşlama belirtici göstermeden büyük bir hızla Android 5.0 Lollipop sonrası Materyal Tasarım uyarlamalarına ve Lolipop cihaz güncellemelerine devam ediyor.

teknik destek

Google şimdi de, Google Klavye (Google Keyboard) uygulamasını Materyal Tasarım ile buluşturdu. Android 5.0 uyumlu yeni klavye, Meteriel Light (açık) ve Material Dark (koyu) olarak iki seçenekleriyle geliyor. Tuşların etrafında cizgilerin bulunmadığı yeni tasarım, önceki Holo arayüzünden biraz farklılık gösteriyor. Google, ayrıca temalarda eski Holo arayüzünü de saklayarak, değişiklik istemeyen kullanıcıların memnuniyetini de düşünmüş.

Yeni Google Klavye ek olarak,uzun basma ve yenilenmiş uygulama ikonuyla birlikte geliyor.

googlekeyboardmaterialdesignaam

Henüz markette bir çok ülke için güncellenmeyen Google Klavye’nin ne zaman ülkemizde güncelleneceği belli olmamakla birlikte kısa süre içesinde geleceği tahmin ediliyor.

Eğer beklemek istemiyor, hemen kullanmak istiyorsanız, 4.0.21173.1569296 sürüm numaralı Materyal Tasarıma bulanmış yeni Google Klavye‘nin *.apk dosyasını apkmirror.com/apk/google-inc indirebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!