Google Klavye’ye 8 Yeni Dil Desteği Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google’un Android 5.0 Lolipop‘u tanıtmasından sonra ürünlerine birer birer güncelleme veriyor. Bugün gelen güncelleme ile Google Klavye 3.2 sürümüne yükseliyor. Klavyenin tasarımı Android Lolipop’un yeni tasarımı olan “Material Design” ile uyumluluk sağlarken, yeni ayarlar menüsü ve 8 yeni dil desteği de eklendi.

Ayarlar menüsüne bakacak olursak, klavyenin değiştirilebilir ayarları alt alta sıralanmış. Ayrıca tasarımı da biraz daha güzelleşen ayar kısmında en önemli değişiklik ise bazı ayarların gruplanmış olması. Böylece bir birini etkileyen ayarlar tek bir menü altına toplanmış ve ulaşıp değişiklik yapmak daha kolay hale gelmiş. Diğer bir değişiklik ise eklenen 8 dil oluyor. Google’un Android Silver projesini başlatması ve Hindistan’da ilk modelleri satmasından sonra Google Klavye’ye Hint dili ağırlıklı olmak üzere Güney Asya dilleri eklenmiş. Bu diller ise; Bengal (Hint), Hindu, Kannada, Malayalam, Maathi, Tamil, Tamil (Singapur) ve Telugu. Bu değişikliklerin dışında bazı küçük hata düzeltmeleri de yapılmış. Google Klavye’yi indirmek için buraya tıklamanız yeterli. Google Play’de bulunan klavye çeşitleri arasında siz hangisini kullanıyorsunuz?

google klavye

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir