Google Kodlarında İki Nexus Cihaza Rastlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

GoogleHTC ortaklığında yeni bir Nexus tabletin geliştirildiği uzun süreden beri dillendiriliyor. Konuya ilişkin son olarak yayınladığımız habere buradan göz atabilirsiniz. Google ya da HTC tarafından henüz doğrulanmayan tablet nihayet Google kayıtlarında ortaya çıktı. “Flounder” kod ismiyle ortaya çıkan tablet görüldüğü üzere HTC tarafından geliştiriliyor. Google daha önceki Nexus markalı cihazlarda olduğu gibi yeni Nexus tablette de su canlılarına ait bir isim kullanmayı tercih ediyor.

teknik destek

Temmuz ayında tanıtılması beklenen  yeni Nexus tablette Google bu defa 8-inç ekran boyutunu tercih edecek. 7-inç boyutlu tablet pazarının doygunluk seviyesine ulaşması ve iPad mini’nin 7.9-inç ekrana sahip olması; yeni Nexus tablette 8-inç ekranın tercih edilmesindeki en önemli etkenler olduğu iddia ediliyor.  Android 4.4.3 KitKat işletim sistemiyle çalıştığı görülen tabletin temmuz döneminde farklı bir Android sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkması muhtemel görünüyor.

Google’ın kodlarında ortaya çıkan bir diğer Nexus cihaz ise “Molly” olarak adlandırılıyor. Yine su canlılarına ait bir isimlendirme dikkatlerden kaçmıyor. Android 4.4.3 ile çalıştığı tespit edilen cihazın ise Nexus 6 olduğu tahmin ediliyor. Hakkında herhangi bir bilgi henüz ortaya çıkmayan Nexus 6’nın son iki Nexus telefonda olduğu gibi LG tarafından oluşturulması gündemde. Nexus 6’nın ayrıca tasarım ve teknik özellikler noktasında LG G3’e benzer detaylar sergilemesi bekleniyor.

1

2

kaynak: xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!