Google kredi kartımdan para çekmiş

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Google kredi kartımdan para çekmiş sorunu özellikle TikTok’ ta aktif olan kişilerin karşılaşabileceği bir sorundur. Bu durumda ilk olarak bu ağla iletişime geçmek sorunu çözüme ulaştırsa da hırsızlık gibi sorunlarda yasal yollara başvurmak kesin sonuç olacaktır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kredi kartımdan izinsiz para çekildi şeklindeki şikayetlerin bir çoğunda ya kullanıcının yanlışlıkla işlem yaptığı anlaşılıyor ya da aileden birinin kartını kullandığı anlaşılıyor. Bir ihtimalde bilgilerinin çalınması aklımıza geliyor.

Google kredi kartından para çekmesi

Sosyal medyanın son senelerde çok yaygınlaşmasıyla birlikte para kazanma da oldukça popüler hale getirilmiştir. TikTok üzerinden kişiler canlı yayınlara katılarak sevdiği fenomen hesaplara hediye göndermektedir. Bunun için ilgili ağ hesabıyla kredi kartı hesap bilgilerini eşleştirmek gerekir. TikTok, kullanıcılarının mağdur olmaması adına kredi kartı bilgilerini gizli tutar. Fakat bazen ağ kullanıcısının haberi olmadan hesaptan para çekilmesi gibi problemler de yaşanabilmektedir.

Kredi ekstralarında Google şeklinde yazılanların bir çoğu farklı platformlar için yapılan ödeme olarak yansıyor. Yani burada Google bir aracı olarak kullanılıyor. Ödeme yöntemlerinden biri diyelim.

Karttan para çekildiyse kontrol edilmesi gerekenler

Google TikTok kredi kartımdan para çekme durumu ile karşılaşıldığı zaman aşağıdaki maddeleri kontrol etmek gerekir. Kullanıcının dikkatinden kaçan bir durum sonucunda hesaptan para çekilmiş olabilir. Yasal yollara başvurmadan önce bu ayrımı yapmak önemlidir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • Daha önceden TikTok’la birleştirilen kredi kartı numarasında yanlışlıkla çekim yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için bankanın geçmişine bakmak yeterli olacaktır. Aynı zamanda TikTok hesabı üzerinden de kontrol edilebilir.
  • Hesabın şifresini bilen biri hesaptan çekim yapmış olabilir.
  • Aynı kart ile internet üzerinden alışveriş yapılıyorsa, farklı bir yerden çekme işlemi gerçekleşmiş mi diye bakılmalıdır.
  • Kart bilgileri çalındıysa eğer kart üzerinden işlem yapılabilir.
Google kredi karti 1
Google kredi kartımdan para çekmiş

Kredi kartımdan para çekilmiş ne yapmalıyım?

Tiktok kredi kartımdan para çekme durumu ile ilgili çıkan problemlerde yukarıdaki adımlar kontrol edildikten sonra eğer gerçekten bir hırsızlık durumunun olduğu düşünülüyorsa ağın destek tarafıyla iletişime geçilmelidir. Yardım kısmından tüm açıklamalar detaylı bir şekilde yapılmalıdır. Ağın ekibi gerekli olan tüm incelemeleri yapacaktır. Eğer herhangi bir hırsızlık olayı olduysa bunu düzeltmek için işlemleri başlatacaktır. Destek ekibi bu konuda herhangi bir işleme geçemediyse eğer kişinin yasal yollara başvurması gerekir. Çünkü ya hesabını ya da kredi kartı hesabını kullanan birinin olduğu söz konusudur. Yasal yollar ile çekilen para kişiye iade edilir. Aynı zamanda kimin bu işlemi yaptığı da ortaya çıkacaktır.

  • Hangi ağ için yapılmışsa o ağda hesabınız varsa onun üzerinden işlem yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Hesabınızla işlem yapılmamışsa o zamanda hangi ağ için para çekilmişse o ağa bildirimde bulunun. Dekont ve kartın size ait olduğunu belirten ekran görüntülerini paylaşın.
  • Bankanıza itiraz dilekçesi verin.
  • Savcılığa suç duyurusunda bulunun.
  • Hesaplarınızın ve kartlarınızın tüm şifrelerini değiştirin.

Kartımı kullanan kişinin kim olduğunu öğrenme

Kartımı kim kullanmış öğrenebilir miyim? Normalde ilgili sosyal medya platformuna başvurduğunuzda iade yapılmasının dışında karşı taraftaki isim paylaşılmayabilir. Bir yasal süreç başlatmak isterseler kendi avukatları gerekli suç duyurusunda bulunurlar.

İlla kartını kullanan kişiyi öğrenmek isterseniz o zamanda mahkeme yolunu tutmanız gerekiyor.

Para iadesi yapılır mı?

Sizin rızanız dışında yapıldığı ispatlandığında gerekli ödeme belli bir gün içerisinde ilgili kartınıza yapılacaktır. Yasal süreçlerde ise IBAN numaranız alınır ve ortaya iade yapılır.

Unutmamanız gereken önemli şeylerden biri kartınızı kullanan kişi bir yakınınızda onunda ifadesi alınır. Şikayeti geri çekseniz dahi eğer belli bir sürece kadar ilerlemişse o zaman karar verilene kadar ifade olayı devam eder.

Ufak bir not hesap açıklamasında TikTok Live / helppay GB / London gibi yazılarla karşılaşacaksınız. Canlı yayın için ödeme alındığı açıklama olarak yer alır.

Google kredi karti 2
Kredi kartımdan para çekilmiş ne yapmalıyım
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.