Google+ Kullanıcıları İçeriklerine Erişimi Sınırlandırabilecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

30 Eylül itibariyle Google+ sisteminde yaptığı değişiklikle beraber kullanıcılarına paylaştıkları içeriğin kimler tarafından görüleceğini sınırlama yetkisi tanıdı. Özellikle bazı enteresan sınırlamalar da mevcut: +18, +21 ya da konuma dayalı sınırlama gibi…

Andronova

Unutulmaması gereken şey bu sınırlamaların her içerik için ayrı ayrı yapılamadığı yani “ya hep ya hiç” mantığıyla çalışıyor sistem. Örnek olarak +18 sınırlama ile paylaştığınız tüm içerik 18 yaşın üstündeki insanlar tarafından görülebiliyor.

Google’dan Yonatan Zunger, paylaşılan içeriklerin ulaşacağı kitlenin ayrı ayrı düzenlenmesinin en öncelikle geliştirecekleri özellikleri arasında olduğunu söylüyor, bu da demek oluyor ki Google+ kullanıcıları çok yakında paylaştığı içeriklerin kontrolünü tam olarak sağlayabilecek.

Son olarak, Google’ın bu adımı doğru yolda atılmış bir adım gibi gözüküyor. Böylece kullanıcılar ifade özgürlüklerini daha rahat kullanabilirken paylaşımlarının genç kuşakları rahatsız etmesi ya da etkilemesi de engellenmiş olacak. (Tabi ki yaş konusunda yalan söylenmedikçe) Google+ kullanıcısı olan arkadaşlardan bu değişiklikleri yapmak isteyenler seçenekleri kendi sayfalarında profil ayarları bölümünde, izleyiciler (audience) sekmesinde bulabilecekler.

Kaynak: Androidauthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.