Google Maps Android Uygulaması, Waze’in Trafikteki Gerçek Zamanlı Olayları Raporlama Özelliğine Kavuştu

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Haziran ayında popüler navigasyon uygulaması Waze’i yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında satın alan Google, o dönem 60 milyon kullanıcıya hizmet sunan uygulamanın çalışmalarını bağımsız olarak sürdüreceğini belirtmişti, ancak sosyal bir yapı sunan Waze’in, anlık olayları gerçek zamanlı raporlaması özelliğinin Google Maps’e dahil edileceğine kesin gözüyle bakılıyordu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Arama motoru devi, Google Maps’in resmi blog sayfası üzerinden aktardığı bilgiler ışığında, Google Maps’in Waze’de yer alan gerçek zamanlı trafik bilgisi özelliğine kavuştuğunu bildirdi. Bu sayede Google Maps üzerinden trafikteki gelişmelerin anlık takibi yapılabilecek ve kullanıcılar; kazalar, yol yapım çalışmaları ve kapanan yolların yanı sıra trafikte gelişen anlık olaylardan kısa süre içerisinde haberdar olacak.

Google Maps’in Waze’e ait kimi özellikleri barındıran yeni sürümü ilk aşamada Amerika, İngiltere, Arjantin, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, İsviçre, Fransa, Almanya, Meksika, Panama ve Peru’daki kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda. Söz konusu güncellemenin kısa süre içerisinde yeni ülkelere de yayılması bekleniyor

media 2879

Waze’de yer alan kimi detayları harita servisine entegre eden Google, Google Maps’teki kimi özellikleri de Waze navigsyon uygulamasına eklemeyi ihmal etmedi. Waze’de yer alan harita servisinde artık Google Maps’in sokak görüntüleri ve uydu fotoğraflarını görebileceğiz. Ayrıca kullanıcılar harita üzerinde Google arama motorundan faydalanacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ilgili>> androidos.in

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak