Google, Messenger Uygulamasını Play Store’da Yayınladı!

blank

Google, arkadaşlarınıza mesaj göndermenizi sağlayan yeni mesajlaşma uygulamasını yayınladı! Peki Hangouts zaten Google’ın mesajlaşma uygulaması değil mi? Soru ve cevabı ne kadar muallak ise de, Google Messenger ismini verdiği mesajlaşma uygulamasını Play Store‘da yayınladı.

teknik destek

Yeni uygulama, Android 5.0‘da kullanılan stok (orjinal) SMS/MMS uygulamasının ta kendisi, ancak şimdi Android 4.1 ve üstü versiyonu kullanan diğer kullanıcılar için de indirilebilir ve cihazlarında mevcut SMS/MMS uygulamalarının yerine kullanılabilir durumda. Peki nedir Messenger’i bu kadar özel yapan? Açık söylemek gerekirse mesaj uygulamasından fazlası değil. Resimleri ve videoları paylaşabileceğiniz, istenmeyen SMS’leri engelleye bileceğiniz, sesli mesaj gönderebileceğiniz standart bir mesajlaşma uygulaması.

googlemessengerfull-630x370

Ancak Google’ın Hangouts’un da SMS/MMS desteği varken neden böyle bir şey yaptığı belli değil!? Belki de Google, Hangouts’u beğenmeyen kullanıcılara alternatif olarak Messenger’ı çıkarmaya karar verdi. Çünkü Hangouts ciddi sıkıntılı dönemlerden geçerek, hatalarıyla ve onlara karşı her 1-2 gün içerisinde yayınladığı güncellemelerden sonra ancak stabil hale gelebildi. Tabi buna rağmen bir çok kişinin beğenisini de kazanamadı.

Veya cevap çok basit. Google, Android 5.0 almayacak kişilerin de Materyal Tasarımın nasıl olduğunu bilmesini ve bu sayede telefonlarını değiştirmelerini istiyor olabilir!

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!