Google Modüler Telefonu Project Ara’nın Yeni Sürümü Spiral 2’yi Tanıttı!

Google, dün gerçekleşen Project Ara Geliştirici Konferansında akıllı telefonlarda değişim hedefleyen yeni modüler telefonu Spiral 2’yi tanıttı.

Andronova

Satışa çıkacak ilk modüler telefon olma özelliğine sahip Spiral 2’nin özellikleri de belli oldu. Üst segment cihazlardan uzak özelliklere sahip Spiral 2’nin 1280×720 piksel çözünürlüğe sahip ekranı, ışık ve yakınlık sensörleri, Marvell PXA1928 ve NVIDIA Tegra K1 işlemci seçenekleri, 5MP arka kamerası, Wi-Fi, Bluetooth, 3G, microUSB girişi, batarya ve hoparlör modülleri bulunuyor.

Şuanda sınırlı sayıda modülün olduğu Spiral 2 için çıkış modül seçeneklerinin az olması normal. Çünkü cihaz henüz satışa çıkmadı. Ancak satışa çıktıktan sonra, gerek Google tarafından gerek ise yan üreticiler tarafından bir çok yeni modülün çıkarılması bekleniyor.

spiral-2

Spiral 2 henüz beta aşamasında ve Google şimdiden Spiral 3 için planlarını yapmaya başlamış bile. Spiral 3’te 4G LTE ve daha uzun batarya ömrü ve sistem iyileştirmeleri gibi çalışmaların devam ettiğini söyleyen Project Ara ekibi, modüler akıllı telefon Spiral 2’nin mobil telefon pazarına dğeişiklik getireceğini söylüyor.

spiral-3

Aşağıdaki videoda modüler akıllı telefon Spiral 2’nin tanıtımını izleyebilirsiniz:

intua_p4kE0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Aşağıda muhteşem görünüme sahip modüler akıllı telefon Spiral 2’nin görüntülerine bakabilirsiniz:

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.