Google, Motorola Ev Departmanı’nı Arris Group’a 2,35 Milyar Dolara Sattı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google ile kablo tv ve internet sağlayıcısı Arris Group arasında yapılan anlaşmayla, Motorola’nın Ev Departmanı artık Arris’e ait. Anlaşmanın Google’a kazandırdığı miktar nakit ve hisse senedi değeri toplamı olarak 2.35 milyar dolar. Anlaşma, iki şirketin de yönetim kurulu tarafından onaylanmış durumda.

Andronova

Motorola’nın Ev Departmanı, geçen dört çeyrekte 3.4 milyar kazanç getirmiş. Bu sebepten bu alımın Arris için oldukça karlı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Google’ın anlaşmadan aldığı miktarın 300 milyon doları Arris hisse senedi şeklinde olduğu için, artık Google Arris Group’un %15.7’sine sahip durumda. Bu sebepten anlaşma iki taraf için de oldukça kazançlı görünüyor.

İş tabii ki iştir; fakat herkes Google’ın Motorola’yı almasıyla Google at Home ya da Google TV gibi projelerde ne gibi yeniliklere gidilebileceğini  merak ediyordu. Motorola’nın Ev Departmanı genelde kablolu TV için setüstü cihazlar ürettiğinden, bu farklı ürünlerin birleşiminden ortaya ilginç şeyler çıkabilirdi. Anlaşılan Google, Google TV’yi kablolu TV’den uzak tutmakta ve kendini kablolu TV’ye direkt rakip olarak koymakta kararlı. Umarız ki, setüstü ürünlerde uzmanlaşmış bir departmana sahip olmadan da Google bu tarz projelerini ilgi çekici bir şekilde geliştirmeye devam edebilir.

Satış işlemiyle ilgi basın açıklamasının tamamına erişebilirsiniz.

Kaynak: Android Central

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın