Google My Maps nedir ve nasıl indirilir?

Andronova
2 Minimum Okuma

Google Maps duydunuz peki Google My Maps nedir biliyor musunuz? Daha önce kullanmayanlar için denemenizi öneririz. Tabi ilgili alana uğraşanlar için önemli.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google My Maps, çok kullanışlı bir harita uygulamasıdır. Uygulama herkes tarafından hızlı bir şekilde telefona veya tablete indirilebilinir. Gerçek zamanlı olarak gideceğiniz yeri bu uygulama sayesinde bula bilirsiniz. Yolda kaybolduğunuz zaman yönünüzü bulmak için Google My Maps’dan yardım alabilirsiniz. Güvenli ve doğru bilgiler sunar. Şehirlerin üzerine tıklayarak sokak ve caddelerin arasında geze bilirsiniz. Android cihazlar için uygundur.

Google’ un özel haritalar oluşturmanızı sağlayan önemli bir aracıdır. Yani özelliştirebileceğiniz ve verilerde sonsuzluk söz konusu olan bir uygulamadan söz ediyoruz.

Google My Maps nasıl indirilir?

Kullanışı kolay olduğu kadar indirmesi de hızlı ve kolaydır. Telefona indirmek için Google Play Store’a girin. Üst bölümde bir sütun yer alır. Arama kısmına Google My Maps yazısını yazın. Ekrana farklı seçenekler çıkar. Yeşil, sarı ve beyaz rengin üstünde kırmızı damga yer alır. Kırmızı damga uygulamasına basın. Uygulamanın kenarında yükle yazısı bulunur. Yükle yazısına bastıktan sonra uygulama telefona indirilmiş olur. Uygulamayı açarak kullanıma başlaya bilirsiniz.

Resmi adresi google.com/mymaps’ u ziyaret ediniz.

Google My Maps nedir ve nasıl indirilir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google My Maps nasıl kullanılır?

Telefona indirdiğiniz uygulamaya girin. Eğer telefonunuza indirme imkanınız yok ise bilgisayarın arama motoruna Google My Maps yazarak da giriş yapa bilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra gideceğiniz şehrin üzerini tıklayın veya sağ üst köşede yer alan arama sütununa şehrin ismini yazın. Karşınıza kafeler, restoranlar, barlar ve oteller sütunu çıkar. Otel bulmak istiyor iseniz oteller sütununa basın. Şehrin etrafında olan bütün oteller ekranınıza gelir. Gitmek istediğiniz otelin üstüne tıkladığınız zaman harita ekranınızda belirir. 

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir