Google MyActivity nedir ve nasıl kullanılır

Andronova

Google MyActivity, Google tarafından geliştirilip kullanıcılarının hizmetine sunulan izleme uygulaması. Google MyActivity ile neler yapılabildiğini ve arama kayıtlarını görme detayları!

Google MyActivity uygulaması son günlerde internet ortamında en çok konuşulan google hizmetleri arasında yer almaktadır. Peki Google MyActivity uygulaması nedir ve neden kullanıcıları bu kadar etkilemektedir.

Google MyActivity, uygulaması sizlerin kullanmış olduğu google hizmetlerini nasıl kullandığınızın kayıtlarını tutan ve bu kayıtları düzenli olarak bir ekranda listeleyen google hizmetidir. Bu uygulama sayesinde istediğiniz bir günün google aramalarına, reklam tıklamalarına, görsel aramalarına ulaşabilirsiniz. Google MyActivity uygulaması ile google hizmetlerini nasıl kullandıysanız gün ve gün kaydı tutulmaktadır. Aşağıda sizlerle paylaştığımız resme baktığınızda bu bilgilerin nasıl tutulduğunu görebilirsiniz.

Google MyActivity nedir ve nasıl kullanılır

Google MyActivity nedir ve nasıl kullanılır

Yukarıdaki resmi paylaştıktan sonra şimdide bu uygulamalnın hangi bilgilere erişebildiğini maddeler halinde sizlerle paylaşalım;

  • İlk olarak Google MyActivity uygulamasını her girdiğinizde kaydı tutulmaktadır. Ne zaman bu uygulamayı kullandıysanız kaydını listede görebilirsiniz.
  • Diğer bir google hizmeti olan PageSpeed Insight uygulamasını da bu listede görebilirsiniz.
  • Bunların dışında google sitesi üzerinden yapmış olduğunuz yazılı ve görsel aramalarınızda bu listede yer almaktadır.
  • Gün içerisinde tıkladığınız ve görüntülediğiniz bütün google reklamlarını da görebilirsiniz.
  • Ayrıca google araması ile yönlendirildiğiniz sitelerin listesi de bu listede yer almaktadır.

Bu maddelerden anlaşılacağı üzere Google My Activity özelliği sizin bütün internet geçmişinizi tutan ve bunları listeleyerek internette arşivleyen bir uygulamadır. Bu uygulama ile google artık bütün kullanıcılarının bütün bilgilerine ulaşabilmektedir. Bu takip sistemi ile artık nerelere girdiğiniz hangi bilgilere ulaştığınız google tarafından kaydedilmektedir. Aslında bu özellik bir anlamda kullanıcıları tedirgin etmektedir. Artık bazı kullanıcılar google chrome’dan internette bağlandığında google hesaplarını açmamaktadır. Ayrıca bu işlemin yasal olduğunu da sizlere belirtelim. Çünkü google ilk üyelik aşamasında sizlere bu konu ile ilgili uyarıda bulunuyor. www.andronova.net

Google MyActivity adresi – myactivity.google.com/myactivity


Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 13:46

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir