Google, Nexus 4’ü Yenileyebilir: 32GB Depolama ve LTE Desteği

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğine sayılı günler kalırken, etkinlik kapsamında bizleri bekleyen yeniliklerin başında Android 5.0 Key Lime Pie geliyor. İşletim sisteminin son versiyonunun Nexus 5 ile duyurulacağına dair söylentiler yok değil; ancak gerçekçi olmak gerekirse Google’ın şu sıralar Nexus 5 ile ilgili herhangi bir çalışması görünmüyor. Elbette cihaz için ar-ge çalışmaları başlamıştır; hatta üreticisi bile belli olmuştur fakat Ekim ayında duyurulan Nexus 4’ten kısa bir süre sonra telefonun yenileceği ihtimali oldukça uzak görünüyor.

Andronova

Google’ın Nexus 5 planların bir kenara itersek sidhtech sitesinin ortaya attığı iddia oldukça akla yatkın geliyor. Site kaynaklarının elde ettiği bilgilere göre Google, 15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Nexus 4’ün yenilenmiş versiyonunu duyuracak. Yenilenmiş versiyondan kasıt telefonda eleştiri alan bazı durumların giderilmesi olarak değerlendirilebilir.

Kamera, işlemci, ekran ve tasarım noktasında herhangi bir farklılık beklenmiyor fakat Google, telefonda depolama birimini arttırmaya gidiyor. Bunun yanı sıra LTE desteğinden yoksun olan Nexus 4, yenilenmiş versiyonunda LTE desteği sayesinde birçok CDMA bantlarını destekleyecek. 8GB’lık depolama sunan Nexus 4 kullanıcılardan fazlasıyla eleştiri alırken, Google etkinlik kapsamında 32GB’a sahip versiyonu duyuracak.

Google I/O etkinliğinde beklenen yeniliklere göz atacak olursak; çapraz mesajlaşma platformu Babel, yeni nesil Nexus 7, Android 5.0, Google Glass’ın resmi duyurusu ve detayları ve geliştirilmiş Google Now beklentilerin başında geliyor.

kaynak: GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın