Google, Nexus 5 Fabrika İmaj Dosyalarını (Orijinal Yazılım) ve Android 4.4 KitKat SDK’sınıYayınladı

media 16254

Google kısa süre önce resmi duyurusunu gerçekleştirdiği Android 4.4 KitKat’in SDK platformunu kullanıma sundu. Geliştiriciler için büyük önem arz eden SDK dosyasında; yeni API seviyesi, NFC ödemeleri için ana kart emülasyonu, Svelte Projesi (düşük donanımlı cihazlar için RAM optimizasyonu), yeni ekran modu ve Android 4.4’ün getirmiş olduğu tüm yenilikler geliştiricilerin hizmetine sunuldu. Android 4.4 SDK Manager‘a buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Andronova

Google ayrıca yeni nesil akıllı telefonu Nexus 5’in fabrika imaj dosyalarını indirilebilir hale getirdi.  Nexus 5’te yer alan tüm yazılımsal dosyaları bünyesinde barındıran fabrika imaj dosyaları sayesinde telefon orijinal hale getirilebiliyor.

Fabrika imaj dosyalarının yanı sıra Nexus 5’e özgü donanım sürücüleri de yine Google geliştiriciler sayfası üzerinden indirilebilir hale getirdi. Donanım sürücülerinin yayınlanması ile Nexus 5 için Custom ROM (özel) sezonu da başlamış oldu. Geliştiriciler ayrıca söz konusu dosyalar üzerinde optimizasyonlar sağlayarak farklı modellere uyarlamaya çalışacak.

Nexus 5’in fabrika imaj dosyalarına buradan, donanım sürücülerine ise buradan erişebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın