Google Nexus 5 İçin Ön Sipariş Almaya Başladı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Google‘ ın yeni telefonu Nexus 5 ile ilgili o kadar çok bilgi ortaya çıktı ki Google’ ın neredeyse tanıtım yapmasına gerek kalmadı diyebiliriz. Aynı durum LG G2′ de de yaşanmıştı. LG G2′ de daha tanıtımı yapılmadan telefonun kendisini youtube üzerinden görebilmiştik. Bu durumları şirketler telefonları daha fazla konuşulsun diyede yapıyor olabilirler. Google Nexus 5 için Japon menşeli teknoloji sitesi redstar ön sipariş almaya başladı bile. 12 Kasım tarihi ile siparişlerin gönderileceğini bildiren site Nexus 16 GB modelini 44,600 Yen yani yaklaşık 463 dolar, 32 GB modeli için 49,800 yen yani yaklaşık olarak 515 dolar seviyelerinden satışa sunuldu. Amerika’ da Google Play üzerinden satılacak telefonun Amerika’ da biraz daha uygun fiyatla satılacağını daha önceki Nexus deneyimlerime göre rahatça söyleyebilirim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonun genel özelliklerini bir hatırlamak gerekirse Android‘ in son sürümü 4.4 Kit Kat kullanacak Nexus 5, Snapdragon 800 işlemci ve buna bağlı Adreno 330 grafik birimine ve 2 GB LPDDR3 Ram’ ve sahip olacak. 5 inç Full HD ekrana sahip olacak telefonun bir sürpriz olmazsa 8 mega piksellik bir kameraya sahip olacağını biliyoruz. Kamera konusunda LG G2′ den daha fazla izler taşımasını umut ettiğim telefonun kamerası ve pil değeri değiştirilmediği sürece LG G2’nin altında kalarak istenen satış grafiğini yakalayamayacaktır diye düşünüyorum.

Peki siz bu özellikler ile Nexus 5 alır mıydınız?

Screenshot_2

Kaynak: //www.redstar.co.jp/google.htm

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak