Google Nexus 9’u Bugün Android 5.1 ile Buluşturuyor!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google geçtiğimiz haftalarda Nexus 9 cihazına Andorid 5.1 güncellemesini duyurdu. Fakat beklenen olmadı ve güncelleme biraz gecikti. Kullanıcılar geçen zamanı Google’ın Nexus için farklı planları olduğu şeklinde yorumladı ve bunun için beklemeye değer görüşü yaygınlaştı.

Sponsorlu reklam

Yani duyurulan güncellemeyi atlayıp direk Android 5.1.1 veya Android 5.0.2 ile buluşması bekleniyordu. Ancak böyle olmadı. Google, Nexus’un resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Android 5.1 Lollipop güncellemesinin gün içerisinde dağıtımına sunulacağını duyurdu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kullanıcılar ise çok kızgın. Rakiplerine göre kısmen gecikmeli sunulan güncellemeye kavuşmuş olsalar da bu gecikmenin ilerideki güncellemelerde de yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyorlar.

Sponsorlu reklam

nexus

Eğer güncelleme duyurulmuş olmasına rağmen OTA olarak telefonunuzda görünmüyor veya PC bağlantısında cihazınız güncel görünüyorsa şaşırmayın çünkü bu Google’ın geleneksel modası.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gelelim güncellemenin olası getirilerine; sızdırılan bilgilere göre arayüz bazında aşırı bir değişim söz konusu değil, bir takım hata düzeltmeleri ve ufak optimizasyon ayarları ile gelmesi bekleniyor güncellemenin. Daha kapsamlı değişimlerin sonraki sürümde ortaya çıkması beklenmekte. Android 5.0.2 için herhangi bir takvim öngörülmüyor şu aşamada.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak