Google, Nexus Cihazlardaki Güvenlik Sorunlarını Gidermek için Mini Bir Güncelleme Dağıtmaya Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, 2012 yılı haziran döneminde gerçekleşen Google I/O etkinliğinde resmiyete kavuşturduğu Jelly Bean sürümü için ilk kapsamlı güncellemeyi ekim sonunda, ikincisini ise Android 4.3 adı altında geçtiğimiz temmuz ayında Yeni Nexus 7’de görücüye çıkarmıştı. Beraberinde birçok yenilik getiren güncelleme hemen akabinde diğer Nexus cihazlara ve Google Edition modelleri için de indirilebilir hale getirilmişti.

teknik destek

Halihazırda birçok Android üretici Android 4.3 için çalışmalarını yoğun tempoda sürdürürken, Google; Galaxy Nexus Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10 için yapı numarası JWR66Y (bir önceki yapı numarası JWR66V) olan mini bir güncellemenin dağıtımına başladı.

Dağıtımı OTA (şebeke) üzerinden gerçekleşen 1.8MB boyutundaki güncelleme dosyası ile güvenlik noktasında oluşan bazı sorunların önüne geçilirken, dağıtımın kısa süre içerisinde tüm Nexus kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Telefonlardaki Android versiyonu değişmezken, JWR66Y yapı numarasına sahip güncellemenin Google Edition cihazlar için de sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

“Ayalar> Telefon Hakkında> Sistem Güncellemeleri” sekmesinden elle güncelleme kontrolü yapabilirsiniz.

ilgili>> androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!