Google: Nexus Programını Devam Ettiriyoruz

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğinde Android platformuna ilişkin birçok yeni gelişmeye yer verildi. Yeniliklerin yanında ayrıca bir süredir iddialara konu olan bazı dedikoduların da yapılacak resmi açıklamalarla netliğe kavuşması bekleniyordu. İlk olarak birçok kaynak tarafından dile getirilen Nexus programının rafa kaldırıldığı iddiasına Google cephesinden resmi bir açıklama geldi. Android mühendislerinden ve Nexus programından sorumlu bir numaralı isim Dave Burke, Nexus projesinin rafa kalktığı iddialarını kesin bir dille yalanladı.

teknik destek

Burke, işletim sisteminin yeni sürümünün tanıtımında ellerinde referans bir cihazın olması gerektiğini ifade ederek bir nevi Nexus programının daha uzun süre Google’ın gündeminde kalacağını belirtti. Bu yıl sonbaharda Android L’nin resmi dağıtımı gerçekleşecek. Google’ın bu yıl karşımıza çıkaracağı referans cihazın tablet ya da telefon olacağı henüz netlik kazanmış değil.  Ayrıca Google her iki kategoride de cihaz tanıtımı gerçekleştirebilir.

Uzun süreden beri HTC tarafından geliştirilen yeni bir tabletten  (Nexus 8 ya da Nexus 9) söz ediliyor. Nexus 6 akıllı telefon tarafında ise belirsizlik hala devam ediyor.

Mobil dünyasında güvenilir kaynaklarda tarafından dile getirilen Android Silver cihaz projesine ilişkin Google I/O etkinliğinde yetkililerce herhangi bir açıklama yapılmadı.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın