Google' nin yapay zekalı yeni asistanı "Google Asistan" tüm cihazlarda indir!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google' nin Pixel cihazlarında kullanımına izin verdiği yeni nesil yapay zekalı sanal asistan Google Asistan, yayınlanan güncelleme tüm cep telefonları için indirmeye açıldı yükle dene!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google’ın şimdiye kadar sadece kendi Pixel cihazlarında kullanımına izin verdiği yeni nesil yapay zekalı sanal asistanı Google Asistan, yayınlanan güncelleme ile Pixel cihazları haricinde ki tüm akıllı telefonlar için de kullanılabilir hale geldi.

Bu zamana kadar Google Now adındaki sanal asistanı ile Android kullanıcılarınına servis veren Google, yapay zekanın gelişmesiyle birlikte uzun bir süredir üzerinde çalışarak geliştirdiği yapay zekalı yeni sanal asistanı Google Asistan (Google Assistant)’ı Pixel cihazları için Android 7.1 Nougat sürümüyle birlikte yayınlamıştı. 

Gerçek insan gibi tepki verip yardım sağlayan yeni nesil Google Asistan, yapay zekanın ne boyutlara geldiğini ve yakın gelecekte kullanıcılar için nasıl faydalar sağlayacağını gözler önüne seriyor. Tüm bu güzel şeylerin yanında, Google’ın bu yeni asistanını sadece Pixel cihazlar için yayınlaması ise, diğer üretilerin Android modellerini kullanan kullanıcıların bu güzellikten faydalanamamasına ve dolayısıyla memnuniyetsizliğe yol açmıştı. Geçtiğimiz günlerde LG’nin yeni amiral gemisi LG G6 modelinde de Google Asistan kullanılacağı kesinleşmesinin ardından, diğer Android kullanıcılarında bir ümit ışığı belirmişti. Ve nihayet mutlu edici haber geldi.

Google Asistan

Google yayınladığı yeni Google.apk Alpha sürümünde, Google Asistan’ı Pixel olmayan cihazlar için aktif hale getirdi ve üstelik Android 6.x ve üstü modelleri destekliyor. Şimdilik sadece İngilizce ve Almanca dillerini destekleyen yeni nesil yapay zekalı sanal asistanı Türkçe dilinde kullanamıyor olmamız ise oldukça üzücü. Umarız Google diğer dilleri de kısa süre içerisinde ekler. Samsung’un Galaxy S8 modelinde yayınlayacağı yapay zekalı sanal asistanı Bixby‘de 8 dil kullanılacak olması belki Google’u farklı dil seçeneklerini eklemeye teşvik edebilir. Ancak işin gerçeği, Türkçe’nin kısa sürede ekleneceğini pek sanmıyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Eğer telefonunuzu İngilizce veya Almanca kullanma konusunda probleminiz yoksa, aşağıdaki bağlantıdan indirebilieceğiniz Google.apk dosyasını telefonunuza kurarak yeni Google Asistanın muhteşem zekasına siz de şahit olabilirsiniz.

Google Asistan indirme adresi

Google Asistan apk indir: apkmirror.com/apk/google-inc/google-search/google-search-6-13-5-release/


Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 12:13

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir