Google Now ile Whatsapp Mesajı Göndermek Artık Mümkün!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın dijital asistanı Google Now, popüler uygulamalara olan desteğini geliştirmeye devam ediyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Asistan’a (Google Now) gelen yeni bir özellik sayesinde ses komutlarıyla WhatsApp, Viber, WeChat, Telegram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarından mesaj göndermek artık mümkün oluyor.

Daha önce Google Now üzerinden sesli komut ile sadece standart SMS mesajı gönderilebiliyordu. Son olarak Google’un geliştirdiği yenilik sayesinde WhatsApp, Viber, WeChat, Telegram ve NextPlus uygulamaları da Google Now desteğine kavuşmuş durumda.

Google Now’a gelen yeni güncelleme ile birlikte kullanım esnasında “OK Google, send a WhatsApp message to ……” şeklinde özel olarak bir mesajlaşma komutu belirtildiğinde Google Now bunu doğrudan anlayarak sizi Whatsapp’a yönlendirerek istenilen işlemi gerçekleştiriyor.

google-now-nexus-5_large_verge_medium_landscape

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Asistan’ın yeni mesajlaşma özelliği şimdilik sadece İngilizce dilinde kullanılabiliyor, ancak kısa zaman içerisinde desteklenen diğer dillere de yaygınlaştırılarak hepsinde kullanılması mümkün olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak