Nokia X için Yeni Bir Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nokia, Dünya Mobil Kongresi’nde duyurduğu Andrid tabanlı giriş seviyesi akıllı telefon Nokia X için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. İlk güncellemesine mart sonunda erişen Nokia X için OTA (şebeke) üzerinden dağıtılan güncelleme birçok ülkede kullanıcılara erişmiş durumda.

Andronova

1.1.2.2 yapı numarasına sahip 41MB boyutundaki güncelleme, Nokia X’in Android sürümünde herhangi bir değişiklik getirmiyor. Telefon Android 4.1 Jelly Bean ile çalışmayı sürdürüyor. Güncellemeyle birlikte Microsoft cephesinden OneDrive uygulaması Nokia X’e dahil edildi. Bunun yanı sıra yepyeni bir İletişim Transfer uygulaması, Nokia Store‘un yeni sürümü, kararlılık ve performans geliştirmeleri güncelleme içeriğinde yer alan diğer yenilikler oldu.

Nokia X için dağıtımı sağlanan güncellemeyi Ayarlar> Telefon Hakkında> Sistem güncellemesi> Şimdi denetle bölümünden kontrol edebilirsiniz.

4-inç 800×480 piksel çözünürlükte bir ekran, çift çekirdekli 1GHz saat hızında çalışan Snapdragon S4 işlemci, 512MB RAM, 4GB dahili kapasite, microSD kart, 3G desteği, 1500mAh gücünde bir batarya ve arka tarafta ise 3MP çözünürlükte bir kameraya sahip Nokia X nisan ayı içerisinde ülkemize 500 lira fiyatla giriş yapmıştı.

NOKİA X

kaynak: androidcentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın