Google Now’ı Türkiye’de Kullanılabilir Hale Getirmek [Video Anlatım]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İlk olarak iOS‘ta tanıştığımız Siri ile bizleri büyüleyen asistan uygulamasının sonrasında Google‘ın Android için geliştirdiği Google Now ile Android severler ile de buluşmasıyla, artık bir çok kişi akıllı asistana sahip durumda.

teknik destek

Geçtiğimiz günlerde sizlere duyurduğumuz Google Now Launcher‘ın tüm Android 4.1 ve üstü cihazlarda marketten indirilerek kullanıma açıldığı haberimizi paylaşmıştık. Google Now Launcher’ı indirebilirsiniz.

Ancak, bir çok kişiye imkan tanısa da Google, yine Türkiyeyi pas geçti ve Google Now Launcher’ın ülkemizde kullanımını henüz açmadı. Ama üzülmeyin, küçük adımlarla bunu aşmanın yolu mümkün.

Adım 1: Google Now Launcher’ı yükleyin.

Adım 2: Uygulama menüsünden Google ikonuna basarak çalıştırın ve uygulamanın talimatlarını gerçekleştirip kurulumu bitirin.

Adım 3: Masa üstünüz artık Google Now Launcher’ına dönüştükten sonra, ayarlardan telefonunuzun dilini İngilizce yapın.

Adım 4: Telefonunuz İngilizce olduktan sonra Apps (Uygulamalar) kısıma girin ve ekranı sağ tarafa kaydırarak ALL (Hepsi) sekmesinden Google Search‘e ve ardından Clear Data (veriyi temizle) butonuna tıklayarak sıfırlıyoruz.

Adım 5: Hom tuşuna basarak tekrar masa üstüne dönelim. Google Now Launcher tekrar kendini yapılandıracaktır. Masa üstündeki Google arama çubuğuna tıklayarak açılan arama alanına “open google now” yazın ve aratın.

Adım 6: Arama sonucu olarak ekrana gelen kısımda “Open App” yazan yere tıklayarak Google Now’ı aktif edin ve Next, Yes I’m in butonlarıyla kurulumu tamamlıyoruz.

Adım 7: Telefonunuzu tekrar Türkçe yapmak için yine ayarlar’dan dil seçeneklerinden dilinizi değiştirebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın