Google One nedir ücretsiz mi ücretli mi

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Google' nin yeni depolama hizmeti açılıyor. Türkiye dahil çoğu bölgede kullanılacak. 15 GB ücretsiz, 100 GB, 2 TB, 20 TB ve 30 TB paketleri ücretli. One nasıl kullanılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google yeni bir hizmetini açıyor. Drive hizmetinden sonra daha gelişmiş olarak hizmete alacağı One yakında Türkiye ve çoğu ülkelerde kullanılacak.

Google firmasının Android işletim sistemine sahip olan cihazlarında kendi uygulamalarına yer verdiği bilinir. Bu uygulamalar kapsamında depolama alanı sağlayıcısı olarak bilinen Google Drive, firmanın geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklama ile beraber Google One olarak farklı bir şekilde ikinci depolama alanı olarak hizmete girecek. Android kullanıcılarının çocuğunu sevindiren bu gelişme ise belirli bir ücret karşılığında satın alınabilecek.

Google One hizmeti: Google firmasının 15 GB’lık hali hazırda yer alan Google Drive depolama alanına ek olarak getirdiği Google One bu depolama alanının yetmediği kişiler için ek alan alabilme özelliğini sağlayan bir eklenti olarak telefonlara gelecek. Belirli bir ücret karşılığında satın alımı gerçekleştirilebilecek olan depolama alanı servisi için firmanın Google One adı altında bu satışı yaptığı görülüyor. Depolama alanı çoğu akıllı cihazın sorunu olmakla birlikte Google One eklentisi sayesinde bu durum sorun olmaktan çıkacak.

Google One nedir ücretsiz mi ücretli mi

Google One fiyatları

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

15 GB’lık alanı kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde hizmete açık hale getirmiş olan Google firmasının Google One ile beraber belirli fiyatlar üzerinden ek depolama alanı almaları için kullanıcılarına hizmet verdiği görülüyor. Google One üzerinden alınabilecek ek depolama alanları 100 GB için 1.99 dolar, 200 GB için 2.99 dolar, 2 TB için 9.99 dolar, 20 TB için 199.99 dolar ve 30 TB için 299.99 dolar şeklinde belirlenmiş durumda.

Google One nasıl kullanılır?

Google One Android nasıl kullanılır? Tabletten ya da Android cep telefondan Google One uygulamasına giriniz. Üst kısımda depolama alanına dokunun. “Kullanılan depolama alanın” alt kısmında kullanılan alanlar çıkacak. Aile depolama alanın alt kısmında her bir üyenin kullandığı alanı görebilirsiniz. Depolama alanlarını değiştirmek için depolama planı değiştire tıklayınız.

Google One bilgisayarda kullanımı…

Google One nasıl kullanılır?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google One Android uygulaması için resmi mağazadan uygulamayı indirip Google One hesap açma ücretli / ücretsiz başvuru yapabilirsiniz. Google One bilgisayar yani Windows kullanımı için one.google.com

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak