Google, Oxford Üniversitesi Ortaklığı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google yapay zeka alanında Dünyanın en tanınmış kişilerini Birşey? yaratmak için bir araya getiriyor. (Google’ın planı henüz bilinmiyor)

Andronova

Google öncelikle yapay zeka geliştiren DeepMind şirketini 400 milyon Dolar karşılığı satın aldı. Şimdi de Oxford Üniversitesiyle ortaklık kurduğunu açıkladı. (Oxford Üniversitesi’nden beklentisi dil ve görsel tanımlama zekasının geliştirilmesi) Oxford ortaklığında tanınmış Üniversite tarafından kurulan iki şirketin Google’a kiralanması söz konusu. Dark Blue Laboratuvarları (Dil algılaması ve tanımlaması alanında Dünyaca ünlü bir işletme) ve Vision Factory (Dünya standartlarında, bilimsel olarak kanıtlanmış nesne ve yazı tanımlama sisteminin sahibi) Google’ın yeni şirketleri durumunda… Her iki şirketin kurucuları Google’a katılıp biyolojik sinirsel ağ yapısının gelişimi için ¨derin öğrenme¨ sistemini geliştirecekler. (Bu açıklamanın nereye varacağı henüz bilinmiyor)

google-ai-2

Google’ın yapay zekanın geliştirilmesi konusunda ciddi olduğu anlaşılıyor. Tabi bu gelişimin yeni nesil Android işletim sistemi ya da yeni nesil mobil cihazlarla ilişkilendirilip ilişkilendirilmeyeceği merak konusu. Pek muhtemeldir ki çok yakın zamanda yapay zeka sahibi cihazlarımız olacak belki de bu cihazlar akıllı telefonlarımızın yerini alacak…

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.