Google, PC’den Android Telefona Not ve Alarm Gönderme Özelliğini Getirdi!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google‘ın masaüstü arama motoruna bazı komutlar girerek kendi Android cihazınıza doğrudan notlar veya hatırlatıcılar göndermek ve alarmlar ayarlayabilmek artık mümkün oluyor.

Teknoloji destek

Google, yakın zaman önce bilgisayarınızdaki bir masaüstü arama ekranından telefonunuza harita yön tarifi gönderme yeteneğini eklemişti. Şimdi bu özelliği daha fazla geliştirerek yeni seçenekler ekledi. Bu yeni eklenen yetenekler ile artık Google web üzerinden Android cihazınıza notlar ve hatırlatıcılar ile alarmlar gönderebilirsiniz.

image

Sürecin işleyişine göre, Google’ın ana sayfasındaki arama çubuğuna sadece kendinize bir not göndermek “send a note” veya bir alarm ayarlamak “set an alarm” istediğinizi yazıyorsunuz.

Bu tarzda komutları girdikten sonra Google Asistan kartları şeklinde bir pencere ekrana geliyor ve sizden bilgileri yazmanız isteniyor. Gerekli bilgiler yazıldıktan sonra gönderme linkine basarak işleminizi tamamlıyorsunuz.

Google daha sonra telefonunuza bir bildirim göndererek ayarladığınız notu veya alarmı telefonunuzda görmenizi sağlıyor.

Tabii bunları yapabilmek için öncelikle hem masaüstünde hem de Android telefonda Google hesabının aktif edilmesi gerekiyor.

image

Google’ın bu yeni özelliği masaüstü tarayıcısı ile Android işletim sistemi arasındaki senkronizasyonu geliştirerek daha da üst seviyeye taşımayı amaçlıyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir