Google Pixel C Tablet Resmi Olarak Satışa Sunuldu!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google‘ın Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle çalışan ve tablet’lerin yeni Nexus’u olarak adlandırılan Pixel C tablet, resmi olarak satışa sunuldu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google’ın kullanıcılara Android işletim sistemini akıllı telefon ve tablet pc’lerde orijinal halinde deneyim yaşatabilmek için başlattığı Nexus projesinin ardından, Chromebook dizüstü bilgisayar projesiyle de ucuz bütçeli kullanıcılara ulaşmıştı.

İlk etapta Chrome OS ile gelen bu notebook‘lar, son olarak Pixel C tablet ile yerini orijinal Android işletim sistemine bıraktı. Bu sebeple Google’ın tablet pc‘ler için yeni Nexus plaformu olduğu düşünülen Pixel serisi, üzerinde Android 6.0 Marshmallow ile geliyor. Sizlerle duyurusunu yaptığımız “Google Pixel C Tablet Resmi Olarak Tanıtıldı” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Şimdi, bu dizüstü bilgisayar değil, tablet pc diyenlerini olabilir diye söylüyorum, zaten Microsoft dahil bir çok firma, yakın gelecekte notebook’lar yerine geliştirilmiş tablet pc’lerin olacağını söylüyorlar. Hatta söylemekle kalmayıp, son olarak Microsoft Surface Pro 4 veya Google Pixel C gibi ürünlerini duyuruyorlar.

google pixel c goruntu2

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu sebeple oldukça önemli olan Pixel tablet, şimdilik henüz Türkiye’den satın alınmaya açık olmasa da, Google’ın online mağazasında satışa sunuldu.

google pixel c tablet goruntu2

Pixel C Tablet Fiyatı

  • 32GB – 499$
  • 64GB – 599$
  • Klavye – 149$

Nvidia Tegra XI 64-bit işlemci, 256-core Maxwell GPU,  3 GB LPDDR4 RAM, 8MP arka, 2MP ön kamera, USB Type-C ve daha bir çok harika özelliğiyle, donanımlarına göre oldukça uygun olan fiyatlara sahip Pixel tablet, umarız en kısa sürede Türkiye’de de satışa sunulur.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir