Google Play de Materyal Tasarımdan Nasibini Alacak, İşte Yeni Google Play!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın Android L’nin geliştirici ön izleme sürümünde yer verdiği Materyal Tasarım’ın izleri çok yakında Google’ın birçok uygulamasında da kendisini gösterecek. AndroiPolice sitesinin gün yüzüne çıkardığı ekran görüntüleri ,Google’ın Materyal Tasarım anlayışını Google Play’e de getireceğini gösteriyor.

teknik destek

Google Play’i daha modern bir görünüme kavuşturan yeni sürümün sonbaharda Android L ile birlikte ya da daha erken bir tarihte kullanıcılara aktarılması bekleniyor. Yeni Google Play’de gri arka plan yerine beyaz renk tercih ediliyor. Daha büyük boyutlu görseller şekillendirilen uygulama mağazasında, herhangi bir uygulama seçildiğinde üst bölümde uygulamaya ilişkin görsel (Facebook arka plan görseli gibi) ya da video yer alıyor.

Üstte barın şeffaf hale getirildiği yeni Google Play’de herhangi bir uygulama hakkında daha fazla bilgiye ve diğer ekran görüntülerine erişmek için sayfayı bir hayli aşağı kaydırmanız gerekecek. Yeni Google Play’de ayrıca kullanıcıların daha fazla bilgi edinmesi için ikonlar arasında boşluklar artırılıyor.

Google’ın yenilenen Google Play’i Android L’nin resmi dağıtımından önce kullanıcılarla buluşturması bekleniyor. Alt bölümden Mataryal Tasarım adı altında değişime uğrayan Google Play ve şu an mevcut olan Google Play’in karşılaştırmasına göz atabilirsiniz.

7

891011

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir