Google Play Edition Telefonlardan Galeri Uygulaması Kalkıyor, Yerine Fotoğraflar Kullanılacak

Andronova

Google’ın Android 4.4 KitKat’ı dağıtmaya başlamasıyla birlikte bu versiyonu ilk alan cihaz olan Nexus 5 ile kullanıcılar yeni Android’in ne denli muhteşem olduğunu keşfetmeye başlamışlardı.

Çok geçmeden Google, bazı önemli düzenlemeler ve değişiklikler yaparak Android 4.4.1’in dağıtımını Nexus cihazlara yayınlamıştı. Android 4.4.1’in bir çok yenilik ve hata düzeltmeleri getirdiği hakkında yayınladığımız yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Nexus 5 ile ilk Android 4.4 deneyimi yaşayanlar, ufak bir değişikliği fark etmişlerdir. Artık Galeri uygulamasının yanında bir de Fotoğraflar (photos) uygulaması da menüye eklenmişti. Son olarak güncelleme alan Google Play Edition cihazlar arasındaki LG G Pad 8.3 GPe ve Sony Z Ultra GPe’de bir değişiklik olduğunu fark ettik. Artık Galeri uygulaması kaldırılmış ve yerine sadece Fotoğraflar uygulaması kalmış.

Google’ın neden sadece yeni olan Google Play Edition cihazlardan Galeri uygulamasını kaldırıp yerine Fotoğraflar uygulamasını koyması henüz belli değil. Ancak belli olan bir şey varsa o da Google, yeni galeri uygulamasıyla kullanıcıların çok daha soysal olmasını istemesidir.

Acaba Google bu değişiklikle Instagram gibi dev resim paylaşımı sunan sosyal uygulamaların tahtına da mı göz dikiyor hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir