Google Play Fitness’ın Google Geliştiriciler Konferansı’nda Tanıtılması Bekleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

25 Haziran’da başlayacak Google Geliştiriciler Konferansı’na sayılı günler kaldı ve etkinlik esnasında duyurusu yapılacak yeni uygulama ve hizmetlere ilişkin bilgiler de gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Forbes, Google’ın Google Fit adında yeni bir hizmet hazırlığı içerisinde olduğunu okuyucularına duyurdu. Google halihazırda giyilebilir aksesuarlar için Android Wear işletim sistemini duyurdu ve Google I/O etkinliği kapsamında işletim sistemiyle çalışan ilk ürünlerin tanıtımları gerçekleşecek.

teknik destek

Google Fit için hazırlanan API’lere bakıldığında Google’ın sağlık verilerini Android işletim sistemiyle çalışan cihazlarda tutmak ve gerektiğinde kullanıcıların bilgisine sunacak bir hizmet hazırladığı anlaşılıyor. Tanıtımına sayılı günler kalan Google Fit hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler Google Fit’in son halinin Google Play Fitness ismini alacağı yönünde.

Android dünyasında kimi üreticiler sağlık hizmeti sunan fitness uygulamalarına kendi cihazlarında yer vermeye başladı. Yine yakın zamanda Apple’ın HealthKit’i açıkladığına şahit olduk. Google’ın da benzer bir çalışmayı saf Android’e taşıması sürpriz olmasa gerek.

Google Play Fitness bir uygulama olarak Google Play’de yer alacak Google Play Games’a benzer bir çalışma içerisinde olacak. Uygulamada kullanıcının sağlık ve fitness bilgileri tek bir noktada toplanacak ve kullanıcı dilerse bu bilgiler anında aktarılacak.

Google Play Fitness hakkında bilgiler henüz taze. Android Wear işletim sistemiyle uyumu, tüm Android cihazlar tarafından desteklenip desteklenmeyeceğine ilişkin gelişmeler ve daha fazlasının  Google Geliştiricler Konferası’nda karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!