Google Play Games’e Çoklu Oyuncu Desteği Geliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google Play Games duyurulduğu zamandan beri en büyük güncellemesini almak üzere. Google’un Android üzerinden oyun oynayanları bir araya getirme, skor görüntüleme, başarımlar ve yeni oyunları keşfetme gibi özellikleri bünyesinde toplayan platform uzun zamandır beklenen yeni güncellemesini duyurdu.

Play Games’e gelecek olan yeni güncelleme ile oyunlar için yerel çoklu oyuncu desteği geliyor. Yani oyunun sunucularına bağlanma mecburiyeti olmadan, yakın çevremizdeki arkadaşlarımızla  aynı oyunda rakip ya da ortak olabileceğiz. Yakın çevremizdekilerle beraber oyun oyanmak isterseniz telefon ya da tabletinizde oynamak istediğiniz oyun ve Google Play Games yüklü olması yeterli. Google Play Games’e girdiğiniz vakit; yakın çevrenizdeki aynı oyuna sahip insanları gösteriyor. Bu sayede onları oyuna davet edebiliyor ya da onlardan davet alabiliyorsunuz.

Google’un bu güncellemeyi ne zaman dağıtacağı şu an için bilinmiyor. Ancak Android 5.0 Lolipop‘un Bluetooth 4.1 desteğine sahip olması, bu güncellemenin yeni android sürümü ile gelebileceğini gösteriyor. Mobil cihazlardaki işlemcilerin ve grafik kartlarının gelişmesi ile cep telefonları ve tabletler uzun zamandır oyun konusunda diğer platformlara  rakip oluyordu. Yerel çoklu oyuncu desteğinin de gelmesi, Android üzerinde oyun oynayanların bir isteğini daha yerine getirmiş olacak. Mobil cihazların batarya sorunu pratik bir yöntemle çözülürse eğer, önümüzdeki senelerde konsol ve masa üstü oyuncu sayısını oldukça aşağı çekecektir. Telefon ya da tablet ile oyun oynamak konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir