Google Play Müzik Yenilendi

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google’un çevrim içi yayın yapabilen müzik servisi; Google Play Müzik yeni bir ara yüze kavuştu. Tanıtıldığından bu yana en büyük değişikliğine kavuşan uygulama, yeni ara yüzü ile  Android 5.0 Lolipop‘ ta kullanılan “Materyal Dizayn“a geçiş yapıyor. Google Play Müzik’e gelen ikinci büyük yenilik ise ruh halinize göre müzik kategorilerinin yaratılması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google; bu kategorileri yaratmak için djler, müzisyenler, müzik eleştirmenleri ve etno müzikologlar ile çalışmış. Bu sayede, günün saatine ya da ruh halinize göre istediğiniz kategoriyi seçip müzikleri dinlemeye başlayabiliyorsunuz. Uygulamayı açtığınız zaman; size günün saati, ne yaptığınız ya da durumunuza göre seçenekler getiriyor. Örneğin egzersiz yapıyorsanız, seçtiğiniz kategoriye girerek anında dinlemeye başlaya biliyorsunuz. Ayrıca, dinlediğiniz şarkıları, daha sonra internet bağlantınızın omadığı zamanda dinlemek için kayıt imkanı da bulunuyor. Müzik ekranında; bir sonraki parçayı görebilir, listeye istediğiniz şarkıyı ekleyip çıkartabilir ya da listedeki şarkılardan her hangi biriniz baz alarak yeni bir istasyon türü başlatabilirsiniz.

Google Play’in web ara yüzü de yenilenmiş durumda. Uygulama gibi, internet arayüzü de materyal tasarımını kullanan Google Play Müzik’i, site üzerinden radyo ya da çevrim içi dinleme seçeneği Kuzey Amerika ve Kanada için şu an aktif bulunuyor. Ancak Android ya da iOs uygulamasına sahipseniz, anında dinleme özelliğini, Google Play’in aktif olduğu 45 ülkede kullanabiliyorsunuz. Google Play Müzik hakkında ne düşünüyorsunuz?
google play music

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir