Google Play, Para İade Süresi 2 Saate Çıkarıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Play, marketten uygulama ya da oyun satın aldıktan sonra iade etme süresini 2 saate çıkardığını açıkladı. 2 saat içinde iade daha önce gayri resmi olarak google tarafından uygulanıyordu. Ancak bugün itibariyle market üzerinden aktif hale geldi. Böylece daha önce 15 dakika olan süre, kullanıcılar lehine oldukça artmış oldu.

teknik destek

Para iade süresi; uygulamayı indirmeye başladığınız ilk andan itibaren geçerli oluyor. Büyük boyutlu oyunları satın alıp, denedikten sonra iade etmeyi düşünüyorsanız, internet bağlantınızın hızlı olduğu yerlerde denemenizi tavsiye ederim. Süre bittikten sonra iade ibaresi yerine yüklemeyi kaldır geliyor. Ayrıca bir uygulama için sadece 1 kez geri iade isteyebiliyorsunuz. Uygulamayı iade etmek için Google Play’ e girip sağ üst taraftan uygulamalarım kısmına girin. Ondan sonra ise satın aldığınız uygulamayı seçip iade et seçeneğini seçmeniz yeterli.

Yine de uyaralım; Google resmi olarak 2 saat içinde iade edebilirsiniz dese de, ücretli uygulamaya sahip her geliştirici henüz tam anlamıyla destek vermiyor. Bazı ücretli uygulamalar da geri iade seçeneği olmayabilir. Siz 2 saatte iade süresi için ne düşünüyorsunuz?

google-play-4-1-6-guncelleme-150513

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın