Google Play Pass nedir nasıl kullanılır

blank

Google' dan yeni bir abonelik hizmeti çıkmaya hazırlanıyor. Ücretli oyunlar ve uygulamalar artık ücretli abonelik ile geliyor. Google Play Pass nedir ve aylık ücreti ne kadar?

Google Play Pass, kısa bir süre önce gündeme gelen Google’ un abonelik hizmeti olacak yeni uygulamasını yakında devreye alınacak. Android kullanıcılarına ücretli oyun ve uygulamaları aylık abonelik ile erişime açılacak olan bu hizmet için detaylar şekillenmeye devam ediyor.

Google’ ın yeni abonelik hizmeti şirketin resmi Twitter hesabından duyuruldu. Duyuru ile “Play Pass” yakında geleceği işaret edildi. Aylardır söylentilerden ibaret olan yeni servisin Play Store’ den bağımsız olacak.

Söylentilere göre Google’ un oyun pazarında önemli bir pay almak için bu şekilde bir hizmeti devreye almayı düşündü. Malum hızla oyun sektörü mobile kayıyor. Google’ da bu paydan nasibini almak istiyor. 

Google Play Pass aylık ücreti

Premium oyunlar için yeni bir platform doğuyor diyebiliriz. Her ne kadar ara ara ücretli oyunlar kısa bir süreliğine de olsa ücretsiz sunulsa da çok kişi bunu takip edemiyebiliyor. Play Pass ile bu oyunlara uygun bir aylık abonelik ücretiyle erişim yapılabilecek.

Google Play Pass, aylık ücreti şimdilik 4.99 dolardan başlatılması planlanıyormuş. Bize göre eğer önemli bir başarıyı elde ederseler bu ücrette artış olacağını düşünüyoruz.

Çok sayıda önemli oyunların bu platformda yer alacağı ve kademeli olarak sayısının artacağı konuşulmakta. Eğer sistem oturursa bilinen çoğu oyun bu ağda yerini alacak.

Google Play Pass nedir nasıl kullanılır

Google Play Pass nasıl kullanılır?

Şu an için yeni şekillenen bu hizmet tıpkı Google Play gibi bir platforma sahip olacak. Bu yerin biraz daha gelişmişi olabilir. Kısa bir süre önce Google’ un yeni sistemini test ettiği haberleri gelmişti. İddialara göre kafalarda nasıl bir sistem olacak sorusu için “Xbox Game Pass” benzeri olabilir cevabı geldi. Nasıl kullanılır gibi soranlara cevap olarak şu an için bu şekilde bir yanıt verilmekte.

Play Pass aylık ücreti ödeyenler ek bir ücretlendirme yapılmadan bu ağda yer alan tüm oyunlara ve uygulamalara ek bir ücret ödemeden erişim yapabilecek.

Play Pass çıkış tarihinin bu sonbahar olarak işaret edildiği söylenmekte. Tabi aksilikler olmasa ve beta olarak çıkmazsa bu yılın son çeyreği içerisinde yerini alabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!