Geliştiriciler Artık Google Play Promosyon Kodu Oluşturabilecek!

Andronova

Android geliştiricileri artık Google Play promosyon kodu oluşturup, kullanıcılarla bedava indirme sağlatarak hızlı reklam yapabilecekler.

Google, Andorid işletim işletim sisteminin en önemli parçalarından biri olan Google Play Store, artık geliştiricilere promosyon kodu üretip, gerek ücretli uygulamaları, gerek ise uygulama içi satın alma yöntemlerinde kullandırma imkanını açtı.

Şimdilik uygulama geliştiricileri için 500 adete kadar sınırlandırılmış olan Google Play promo kodu paylaşım imkanının, yakında limit olmadan kullanıma geçirilmesi planlanıyor ki bu durum geliştiriciler için, özellikle ücretli uygulamalarında oldukça iyi reklam avantajı sağlamış olacak. Malum bugüne kadar ücretli olan bir uygulamayı ücretsiz yapmak Google Play‘de mümkün değildi ve bu durum reklam bütçesi olmayan geliştiricilerin tanıtım alanını oldukça kısıtlıyordu.

google play promosyon kodu

Düzenlenen yenilik sayesinde, yeni çıkarılan ücretli uygulamaları veya uygulama içi satın alma bulunan uygulamaları, geliştiricinin kullanıcılarla paylaşacağı Google Play promosyon kodları ile kolayca duyurulabilmesine olanak sağlanacak.

Bu gelişmenin, günlerce, aylarca emek harcayarak uygulama geliştiren ve geçimini bundan sağlayan geliştiriciler için hayırlı olmasını dileriz. Ayrıca bu konuda Google tarafından yayınlanan Promosyon Kodu Oluşturma hakkındaki detaylı Türkçe bilgi support.google.com/googleplay/android-developer/answer/6321495?rd=1

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir