Google Play Services 7.0 Yayınlandı!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Bundan neredeyse üç hafta önce 6.7 versiyonuna güncellenen Google Play Services için bugün Google tarafından bir çok yeniliğin geldiği Google Play Services 7.0 versiyonu yayınlandı.

Sponsorlu reklam

Google daha önce AdMod ve Google Games (Oyunlar) için bazı ekleme ve geliştirmeler olacağından bahsetmişti. 7.0 versiyonuyla birlikte geliştiricilerin oldukça memnun olacağı bu eklemeler gelmiş oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bunun yanı sıra Play Services için yayınlan, uygulamaların Google’ın veritabanından konum, adres, telefon gibi daha bir çok bilgilere erişim sağlayan yeni Places API görünüşe göre en önemli gelişmelerden biri.

Sponsorlu reklam

Bir diğer yenilik ise, yeni ölçümler ve yeni sensörlerin desteğine kavuşan ve aynı zamanda bellek tüketim oranı ciddi oranda düşürülen yeni Google Fit API’si. Bunun dışında AdMobs bazı yeni Google Analitics entegrasyonu kazanmış ve Google Play Games, yeni özelliklerle donatılmış. Bu ve daha bir çok özelliğin yer aldığı yeni Google Play Store 7.0’ın tüm yeni özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak