Google Play Store, Android 4.4’te Nasıl Görünecek?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Mayıs ayından düzenlenen Google I/O etkinliğinden bu yana Google’ın birçok uygulamasını güncellediğini görüyoruz. Resmi tanıtımlarına artık sayılı günler kalan Android 4.4 KitKat ve Nexus 5’te ise yerleşik Google uygulamalarından hangisinin yeni bir kullanıcı deneyimi sunacağı bilinmiyor fakat ortaya çıkan bazı görseller Android 4.4 ile beraber Google Play Store’un da 4.4 numaralı sürüme yükseltileceğini ortaya koymaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Güncellenecek Play Store’da en dikkat çeken yenilik ise aşağı doğru çekilen kızak şeklindeki sanal tuş görünüyor. Söz konusu navigasyon tuşu aşağı doğru çekildiğinde uygulama mağazasının alt başlıklarında kolay bir şekilde gezinmemizi sağlıyor.

Gmail için yayınlanan son güncellemede de e-posta uygulamasında benzer bir yapı oluşturulmuş ve aşağı doğru kaydırma hareketinde yeni gelen e-postaların kontrolü sağlanıyordu. Aşağı doğru yapılan kaydırma hareketi ile birlikte; Mağaza anasayfası, Uygulamalarım, Beğendiklerim, Alışveriş (her zaman görünmüyor) ve Geri al alt başlıklarına erişim sağlanıyor. Ekranın üst bölümünde yer alan menü tuşuyla ise artık sadece Ayarlar ve Yardım menüsüne erişilebiliyor. Şu an mevcut olan Play Store uygulamasında (en alttaki görsel) ise üst bölümdeki menü tuşuyla yukarıda saydığımız tüm alt başlıklara ulaşabiliyorduk.

play-store-4.4-update-1

Android 2.2 Froyo ve üzeri versiyonlar tarafından desteklenen yeni Google Play Store’un 28 Ekim’de tanıtılması beklenen Android 4.4 ile görücüye çıkacak ve kısa süre içerisinde dağıtımı gerçekleşecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

play-store-4.4-update-2

kaynak: AndroidAuthority

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak