Google Play Store arama geçmişini temizleme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google Play Store android markette uygulama yüklerken yaptığınız aramaları nasıl temizleyebileceğinizi bu haberimizde yazılı ve görsel olarak sizlerle paylaşacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Aşağıdaki başlığımız altında yer alan Google Play Store geçmişini temizleme yöntemini bütün android telefonlara uygulayabilirsiniz.

Google Play Store uygulamasını Çin menşeyli bir kaç telefon hariç bütün modellerde kullanılabilmektedir. Android işletim sisteminde bu uygulama varsayılan bir uygulama olarak telefonlara yüklü gelmektedir. Bu uygulamada istediğiniz herhangi bir uygulamayı kolaylıkla arayarak telefonunuza kurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istediğiniz uygulamanın adını play store arama bölümüne yazarak karşınıza gelen uygulama ekranında Yükle tuşuna basmanızdır. Bu işlem ile istediğiniz kadar uygulamayı telefon hafızanız izin verdiği müddetçe telefonunuza kurabilirsiniz.

Google Play Store geçmişi silme

Play storede arama yaparak bulmuş olduğunuz Uygulama, E-kitap, Oyun, Film gibi aramalar uygulama tarafından kaydedilmektedir. Bir sonraki aramalarınızda yüklemek istediğiniz uygulamayı daha önce arattıysanız uygulamanın ilk harfini yazdığınızda Google Play Store diğer kısımlarını otomatikmen tamamlayacaktır. Peki Goole Play Store uygulamasında tutulan bu arama kayıtları tamamen silinebilir mi ? 

Bu sorunuza evet diyebiliriz. Arma kayıtlarını uygulama içerisinden temizleyerek başkalarının bu kayıtlara ulaşılmasını ve görmesini engelleyebilirsiniz. Şimdi silme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
  • İlk olarak Google Play Store uygulamasını çalıştırınız.
  • Ardından Sağ üst kısımda yer alan Ayarlar simgesine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen bölümden Yerel Arama Geçmişini Temizle seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda bütün arama geçmişiniz silinecektir. Aşağıdaki resimde bu adımlar sizlere gösterilmiştir.

Google Play Store arama geçmişini temizleme

Bu işlemden sonra herhangi bir onay vermeniz gerekmemektedir. Ayrıca sildiğiniz aram geçmişini herhangi bir şekilde geri getiremezsiniz. Bu işleme rağmen halen eski aramalarınızı görebiliyorsanız Ayarlar > Uygulamalar > Play store > Depolama adımlarını takip ederek önbellek ve veri temizle yazılarına tıklayınız.


Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2017, 19:17

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir