Google Play Store bilgisayara uygulama indirme

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Google Play Store üzerinden bilgisayara uygulama indirme yerine alternatif mağazalar veya siteler tercih edebilirsiniz. Veya telefon yanımda değil nasıl uygulama yüklerim?

Sponsorlu reklam

Genel olarak mobil cihazlar için tasarlanan Google Play Store uygulamaları, bilgisayarda da kullanıma uygun bir yapıdadır. Doğru bir şekilde indirme ve kurulum işlemleri yapıldığında bu uygulamaları artık bilgisayar üzerinden de kullanabilmek olanaklı hale gelir. Bu sistemin içerisinde binlerce farklı uygulama ve bazı faydalı araçlar yer almaktadır. Bu bakımdan çoğu zaman insanlar bilgisayarın gücünden de yararlanarak buradaki uygulamaları daha verimli bir şekilde kullanmak istemektedirler.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Play Store üzerindeki uygulamaları bilgisayara indirmek için öncelikle başka yardımcı araçların kullanılmasına ihtiyaç vardır. Bu kapsamda Apps Evozi uygulaması bizlerin işini görecektir. İnternet üzerinde arama yapıp bu uygulamayı indirdiğinizde artık Play Store uygulamasının içerisindeki birçok aracı kullanabilir bir hale gelebilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Aşağıda genel olan bir bilgilendirmede bulunacağız. Esasında buna pek gerek kalmıyor. İstediğinizi arama motorunda yapılan aramalarla bulabilir ve tarayıcıyla indirebilirsiniz. Bu ister Windows 10 bir bilgisayar olur ister telefon.

Yöntem 1: İnternetten bilgisayara uygulama indirme

 1. Google’ a uygulamanın adını yazıp sonuna apk yazarak aratabilirsiniz. Örnek bip apk veya netflix apk şeklinde çıkan aramalardan güvenli olan siteleri tercih edin.
 2. Bizim genelde kullandığımız site apkmirror.com oluyor.
 3. Buradan indirmeden önce yeni sürüm, beta ve eskiler olmak üzere istediğiniz bir versiyonu belirlemeniz gerekiyor. Bazıları cihazın yazılım sürümüyle uyumsuzluk gösterebilir.
 4. İndirme işlemi için “Latest … Uploads” başlığı altında herhangi bir sürümün üstüne tıklayın.
 5. Aşağıya doğru inerek ortada Variant yazısının hemen altında indireceğiniz sürümün üstüne dokunun. (Sürüm sadece sayılarla oluşabilir örnek 2070056 APK)
 6. Açılacak bölümden “Download apk” pembe butona tıklayıp bekleyin.

Google Play Store bilgisayara uygulama indirmeGoogle Play bilgisayara uygulama indirmeİnternetten bilgisayara uygulama indirme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bilgisayara indirilen uygulamayı telefona aktarma

Google Play Store üzerinde sevdiğimiz ve işimizi görecek birçok türde uygulama olabilir. Bunlar arasından ihtiyacımız olanı belirledikten sonra yapmamız gereken şey, uygulamanın bağlantı adresini kopyalayıp Apps Evozi sisteminin içerisindeki adres çubuğu kısmına yapıştırmaktır. Böylelikle istediğiniz uygulama hangisiyse onu indirmek mümkün hale gelmiş olur. Gerekli internet bağlantısı da varsa dilediğiniz şekilde birçok uygulamayı rahatlıkla bilgisayarınıza indirme şansını elde edersiniz.

Play Store üzerindeki bir uygulamayı bilgisayara indirdikten sonra bunu tekrar telefona yükleme şansları da vardır. Fakat bunu yaparken telefonda karşınıza bir güvenli uyarısı çıkması muhtemel olacaktır. Bu uyarıyı gidermek için telefonda ayarlar bölümüne gidip orada güvenlik ayarları seçeneğinden gerekli uyumluluğu sağlamanız gerekir.

Bazı telefonlara mail yoluyla veya WhatsApp Web ile indirilen uygulamayı aktarabilirsiniz. 

Bilgisayara indirilen uygulamayı telefona aktarmaWindows 10 indirilen uygulamayı telefona aktarma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yöntem 2: Windows 10 Google Play’ dan telefona uygulama yükleme

 1. Chrome açıp play.google.com/store URL’ i açın.
 2. Kullandığınız Android telefonda (Örnek Samsung) kullanılan Play Store Gmail hesabıyla oturum açın.
 3. Yandan “Uygulamalar” bölümüne tıklayın.
 4. Uygulamanızı arayın veya seçin.
 5. İçerisine girin ve “Yükle” yeşil butona tıklayınız.
 6. Telefon internete bağlı ise otomatik yüklemeye başlayacak. Değilse bağlandığında işleme alacak.

Bu uygulama bu sürümle uyumsuz gibi alınan uyarılarda en üste verdiğimiz web sitesinden farklı bir kaç sürümleri indirip kullanmayı deneyiniz. Biz çoğu cihazda bu şekilde sorunu çözdük. Özellike Smart TV ve TV Box cihazlarda.

Yöntem 3: Google Play Store uygulamaları bilgisayara indirme

 • Google Play’ dan indireceğiniz uygulamanın URL bağlantısını kopyalayın (Örnek https:// play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.youtube.tv&hl=tr_TR)
 • Tarayıcıyı açın ve apps.evozi.com/apk-downloader sitesine girin
 • Uygulama indirme alanına bağlantıyı yapıştırın
 • Sonra download bağlantısına tıklayıp inmesini bekleyin 


Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 19:12

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak